captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip knygos prabyla kitomis kalbomis?

„Nemėgstu versti greitai, nes tuomet atsiranda klaidų. Tai labai didelė gėda, sakau atvirai, gėda prieš skaitytojus, autorių ir save kaip vertėją. Jei tu esi vertėjas, tau neleidžiama daryti klaidų, turi būti savo srities profesionalas“, – tvirtina lietuvių literatūros vertėja į kroatų kalbą Mirjana Bračko.
Lietuvių literatūros vertėja į kroatų kalbą Mirjana Bračko.
Lietuvių literatūros vertėja į kroatų kalbą Mirjana Bračko.

„Miuziklas iškelia labai daug klausimų: bendražmogiškų, nepavaldžių laikui. Ar į juos yra atsakymas turbūt priklauso nuo kiekvieno žmogaus asmeninio moralės mato, asmeninių įsitikinimų. Turbūt pats svarbiausias man yra: ar mes progreso vardan galime eit į uždraustąją žemę?“ – pasakoja miuziklo „Džekilas ir Haidas“ režisierė Viktorija Streiča. 

Kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ naujausio numerio apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos – kodėl kine sunkiau atvaizduoti rašytojo negu dailininko ar muziko darbą ir kodėl šiemet nebuvo ir nebus skiriama Nobelio literatūros premija: skandalas Švedijos akademijoje.

„Nemėgstu versti greitai, nes tuomet atsiranda klaidų. Tai labai didelė gėda, sakau atvirai, gėda prieš skaitytojus, autorių ir save kaip vertėją. Jei tu esi vertėjas, tau neleidžiama daryti klaidų, turi būti savo srities profesionalas. Išversti reikia gerai, kad būtų suprantama, kad skambėtų gražiai, kad sudomintų kroatų rašytojus ir skaitytojus“, – tvirtina lietuvių literatūros vertėja į kroatų kalbą Mirjana Bračko, šiuo metu verčianti Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną „Kvėpavimas į marmurą“, kuris jau yra išleistas italų, slovėnų, bulgarų ir anglų kalbomis. Pokalbis studijoje su M. Bračko ir L. S. Černiauskaite apie rašytojo ir vertėjo bendradarbiavimą, apie tai, kaip knygos prabyla kitomis kalbomis.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...