captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: emocijų kontrastai festivalyje „Sirenos‘18“

„Pastaruoju metu kreipėme žvilgsnį į žiūrovus: kvietėme juos kurti žinias ar „išjungti“ išankstines nuostatas. Šiemet nutarėme atsigręžti į sceną, į tuos, kurie joje veikia, į tai, kokias emocijas jie mums perduoda, leidžia patirti, išsinešti su savimi“, – sako Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ meno vadovė Audra Žukaitytė.

„Institucijose mokymo procesas sudėliotas pagal stereotipines gaires. Mokaisi gamą groti, bet nežinai, kaip tai praktiškai naudoti. Kiekvieną gautą žinią turi mokėti naudoti praktiškai ir kūrybiškai. Mūsų pagrindinė idėja – žiūrėti į jauną žmogų kaip į jauną menininką ir sudaryti jam visas sąlygas atskleisti savo stipriausias puses“, – pasakoja „Jazz Academy“ Kaune įkūrėjas Arnas Mikalkėnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tarp antikos ir šiuolaikinių medijų nėra jokio skirtumo, yra pasikeitusi tik forma, mes galvojame, kad darome kažką naujo, bet pasigilinę matome, kad viskas iš esmės nelabai bepakitę. Kartais kasdienybėje sunku matyti fabulą dėl to, kad judėdami į priekį vis ką nors perkonstruojam kaip kokias lego kaladėles ir paskui surenkame atsitiktine tvarka“, – sako Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto doktorantas, klasikas Tomas Riklius.

„Pastaruoju metu kreipėme žvilgsnį į žiūrovus: kvietėme juos kurti žinias ar „išjungti“ išankstines nuostatas. Šiemet nutarėme atsigręžti į sceną, į tuos, kurie joje veikia, į tai, kokias emocijas jie mums perduoda, leidžia patirti, išsinešti su savimi“, – sako Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ meno vadovė Audra Žukaitytė. Apie jausmus teatre ir emocijų kontrastus tarp skirtingų šalių teatro scenų studijoje kalbėsime su „Sirenų“ meno vadove Audra Žukaityte ir lietuviškos programos koordinatore Kristina Savickiene.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close