captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kūrybiškiausių knygų dvyliktuko rinkimai

„Iš to srauto lietuvių autorių knygų, kurios pasirodo kasmet, tikrai vertingų, deja, yra labai nedaug“, – pristatydama kūrybiškiausių 2012 metų knygų dvyliktuką sakė literatūrologė dr. Solveiga Daugirdaitė. Ką galime vadinti kūrybiška knyga?

„Iš to srauto lietuvių autorių knygų, kurios pasirodo kasmet, tikrai vertingų, deja, yra labai nedaug”, – pristatydama kūrybiškiausių 2012 metų knygų dvyliktuką sakė literatūrologė dr. Solveiga Daugirdaitė. Ką galime vadinti kūrybiška knyga?

„Žmonės galvoja, kad buvau kažkur dingęs ir štai dabar albumais, parodomis sugrįžtu. Ne visai taip, nebuvo jokio atotrūkio. Galbūt buvo atotrūkis nuo kūrybos, bet ne nuo meno bendrąja prasme, juk fotografija tėra forma – ar muzikoje, ar literatūroje idėja yra ta pati. Tos idėjos visada šalia“, – sako albumą „Variacija buvimo išorėje tema“ parengęs fotografas Algirdas Šeškus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: praėjusio šimtmečio architekto modernisto pastatas Niujorke – restauruoti ar nugriauti; naujas Maskvos privatus muziejus ieško ir randa kuratorius Vakaruose; istorikų laimė – ankstyvosios krikščionybės istorija tapo bestseleriu.

„Iš to srauto lietuvių autorių knygų, kurios pasirodo kasmet, tikrai vertingų, deja, yra nedaug“, – pristatydama kūrybiškiausių 2012 metų knygų dvyliktuką sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vadovė dr. Solveiga Daugirdaitė. Tuo tarpu LLTI instituto direktorius dr. Mindaugas Kvietkauskas pastebi, kad „praėjusiais metais sulaukėme stiprios ir vertingos poezijos. Šių metų dvyliktuko išskirtinumas – net dvi dramaturgijos knygos. Tai šiek tiek gerina bendrą vaizdą, nes prozos padėtis nėra labai džiuginanti“. Ką galime vadinti kūrybiška knyga? Kodėl, pasak komisijos narių, „iš bado šuva ir ridiką ėda“? Pokalbis su literatūrologėmis S. Daugirdaite ir Elena Baliutyte.

Ved. Raminta Jonykaitė.                         

„Ryto allegro“ vasario 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...