captcha

Jūsų klausimas priimtas

„10–12“: apie hipsterių kultūrą ir savisaugą susidūrus su agresija gatvėje

Naudingi patarimai susidūrus su agresija gatvėje ir ilgai lauktas atsakymas – kas gi yra tie hipsteriai – antradienio laidoje „10–12”.

Susidūrus su agresija ar smurtu gatvėje svarbi mūsų reakcija - nuo pasirinkto elgesio gali priklausyti kuo pasibaigs incidentas. Todėl naudinga išmanyti, kaip elgtis atsidūrus agresijos taikinyje ar matant, kad kitiems gresia pavojus. Policijos departamento viešosios policijos valdybos vyriausiasis tyrėjas Vaidas Giršvildas laidoje papasakos, kas gali mus išgelbėti ir kas įstumti į dar didesnę bėdą.

Taip pat laidoje – pokalbis su rašytoju Laurynu Katkum ir sociologe Dalia Čiupailaite apie hipsterių kultūrą ir jos kaitą Lietuvoje. Maždaug prieš dešimtmetį didžiuosiuose Lietuvos miestuose atsiradę hipsteriai (taip pavadinti kitų) buvo išskirtiniai – jie rinkosi nišinius prekės ženklus, troško atrodyti ir gyventi kitaip nei dauguma. Tačiau metams bėgant jų stiliaus detalės pateko į prekybos centrus ir gatvėse pasipylė hipsterių “klonai”. Ar hipsteriai išsiskiria tik išoriniais atributais, ar, visgi, juos vienija bendros idėjos? Kodėl hipsteriais laikomi žmonės patys su šia kultūra nesitapatina? Ir kodėl daugelis žmonių negali atsakyti, kas yra hipsteris?

Ved. Simona Aginskaitė. Red. Giedrė Čiužaitė.

„10–12“ rugsėjo 25 d., antradienį, nuo 10.05 iki 12.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close