captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė ir jos „Dramatika“

„Dramaturgo darbas yra tiesiog amatas, gal kiek kūrybingesnis. Žinoma, reikia talento, tačiau svarbu ir žinios, nes be jų jau vėliau, statant pjesę, reikia nueiti ilgesnį kelią, didesnis krūvis tenka režisieriui, pritaikant pjesę teatrui“, – kadaise yra pastebėjusi dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, pristatanti monografiją „Dramatika“. Tai pirmoji lietuvių kalba parašyta knyga, glaustai pristatanti dramos raidą ir tyrinėjanti šiuolaikinės dramaturgijos naratyvo konstravimo procesus.

„Retai tenka buvoti Vilniaus nacionaliniame operos ir baleto teatre, o juk mūsų teatrai broliai, – mus skiria tik 300 kilometrų.  Operos kolektyvui, taip pat baletui kartu su orkestru ir choru išvažiuoti iš savo teatro yra sudėtinga, nes tai yra tiesiog brangu, pavyzdžiui, kad atvežtume operą „Faustas“ į Vilnių iš Rygos reikia septynių vilkikų. Tenka gabenti visą įrangą, dekoracijas ir choro bei baleto artistus, orkestro muzikantus – iš viso apie du šimtus žmonių“, – pasakoja Latvijos nacionalinės operos ir baleto vadovas Zigmaras Liepinis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Labiausiai man apmaudu, kad atgautos Nepriklausomybės pradžioje pasidaviau lozungui „mokytis visą gyvenimą“, – komentare pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. Kodėl?

„Dramaturgo darbas yra tiesiog amatas, gal kiek kūrybingesnis. Žinoma, reikia talento, tačiau svarbu ir žinios, nes be jų jau vėliau, statant pjesę, reikia nueiti ilgesnį kelią, didesnis krūvis tenka režisieriui, pritaikant pjesę teatrui“, – kadaise yra pastebėjusi dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, pristatanti monografiją „Dramatika“ – pirmąją lietuvių kalba parašytą knygą, glaustai pristatančią dramos raidą ir tyrinėjančią šiuolaikinės dramaturgijos naratyvo konstravimo procesus. Kodėl svarbu žinoti dramos naratyvo konstravimo taisykles? Kodėl iki šiol lietuviškoji dramaturgija nebuvo išsamiau tyrinėta? Ar, nuolatos pabrėžiant, kad Lietuvoje trūksta teatro dramaturgų infrastruktūros, tokia monografija pakeis situaciją? Pokalbis su dramaturge G. Labanauskaite.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 25 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...