captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: trys Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro dešimtmečiai

„Per tuos metus visko buvo, bet dabar tikrai turime vietą ne tik Lietuvos muzikinėje kultūroje. Manau, kad visuomenė jau nebeįsivaizduoja kultūrinio gyvenimo be Kongresų rūmų koncertų salės ir be Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro“, – sako orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas Gintaras Rinkevičius.
Dirigentas Gintaras Rinkevičius. BNS nuotr.
Dirigentas Gintaras Rinkevičius. BNS nuotr.

Pirmadienį prie Vyriausybės vykusioje protesto akcijoje kultūros darbuotojai siekė atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros sektoriaus problemas. Lietuvos kultūrininkų atlyginimai vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Kokių rezultatų pavyko pasiekti protesto dalyviams?

„Šiemet daug kalbam apie šimtmečio istoriją, tačiau tas šimtmetis nebuvo vien rožių žiedlapiais klotas. Jame buvo ir baisiai bjaurių epizodų. Mane tai labai slėgė ir supratau, kad nieko nebus – reikia imtis spektaklio“, –  pasakoja režisierius Gintaras Varnas, litvakų ir holokausto temas nagrinėjantis premjeroje Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Kuo Rygos bienalė traukia Latvijos sostinės lankytojus? Ką ieškantiems paprastumo ir romantikos siūlo knygų festivalis Škotijoje? Kas privertė susitelkti Kubos kultūros bendruomenę? Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Labiausiai man apmaudu, kad atgautos Nepriklausomybės pradžioje pasidaviau lozungui „mokytis visą gyvenimą“, – komentare pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. Kodėl?

„Knyga atėjo ne iš karto. Kai įsivardijau, kad norėčiau kurti filmą apie sudėtingus vyro ir moters santykius, šeimą, dar kartą atsiverčiau Sintijos romaną ir radau viską, apie ką noriu kalbėti“, – pasakoja režisierė Giedrė Beinoriūtė, pristatanti vaidybinį filmą „Kvėpavimas į marmurą“ pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną.   

„Mūsų orkestras – gerų muzikantų kalvė. Jis labai universalus, čia yra daug puikių profesionalų ir neretai jie kviečiami į kitus kolektyvus“, – sako smuikininkas ir koncertmeisteris Zbignevas Levickis, nuo pirmojo koncerto griežiantis 30-ąjį sezoną pradedančiame Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.
  
Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...