captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos ūkininkai – pasaulinėje parodoje Vokietijoje

Šiomis dienomis Niurnberge vyksta Pasaulinė ekologiško maisto ir sveikatingumo produktų paroda. Joje tarp pustrečio tūkstančio dalyvių ir Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos atstovai.    

Šiomis dienomis Niurnberge vyksta Pasaulinė ekologiško maisto ir sveikatingumo produktų paroda. Joje tarp pustrečio tūkstančio dalyvių ir Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos atstovai. Renginys Niurnberge labiausia mėgstamas vokiečių, austrų, italų, olandų. Ką jame veikia lietuviai?

Sparčiai brangstant naftai ir dujoms, pastaruoju laiku daug kalbama apie vietinio, atsinaujinančio kuro – biokuro naudojimo šalies energetikoje svarbą. Tik retai nuo žodžių pereinama prie konkrečių darbų. O Jonavos rajono kaimuose jau dvi įmonės ėmėsi biokuro gamybos, tam naudodamos menkaverčius medžius, krūmus, miško kirtimo atliekas. Viena jų – bendrovė „Citronas“, įdarbinusi 9 žmones ir per metus pagaminanti 8 000 kietmetrių produkcijos.

Šią savaitę rubrikos „Diena kaime“ herojus – senosios technikos muziejaus Smalininkuose įkūrėjas Justinas Stonys. Buvęs Gedimino technikos universiteto dėstytojas, išėjęs į užtarnautą poilsį, surinko unikalią ekspoziciją, kurioje ne tik įvairios mašinos ir rakandai, bet ir Jurbarko krašto, ir visos Lietuvos istoriniai leidiniai. Muziejų mėgsta ir kitų šalių lankytojai. Dabar muziejuje pasiruošimo naujam sezonui metas. Šeimininkas lankėsi Jurbarko bibliotekoje, turizmo ir verslo centre, spaustuvėje, o trečiadienį planavo susitikti su eksponatų ieškotoju. 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį vasario 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...