captcha

Jūsų klausimas priimtas

,,Gimtoji žemė“: ne vien karvių skaičius lemia pieno ūkio gyvybingumą

Iš šiuo metu Lietuvoje esančių  beveik 39 tūkst. pieno ūkių, maždaug du trečdalius sudaro nedideli vienos šeimos pastangomis prižiūrimi ūkiai. Jų fermose – nuo kelių iki keliasdešimties karvių. Šiemet būtent šios kategorijos ūkių mažėja ypač sparčiai.
Vilkaviškio raj. ūkininkai Rūta ir Kęstutis Gustaičiai bei jų pagalbininkė dukra Justė. A. Steponavičiaus nuotr.
Vilkaviškio raj. ūkininkai Rūta ir Kęstutis Gustaičiai bei jų pagalbininkė dukra Justė. A. Steponavičiaus nuotr.

Per aštuonis mėnesius, pavyzdžiui, Vilkaviškio rajone, neliko 68 ūkių, laikiusių 1- 10 karvių, keturių ūkių, turėjusių 31 -50 karvių, šiomis dienomis likviduojamas vienas vidutinis ūkis, laikęs jų apie šimtą. Per kelis dešimtmečius savo ūkininkavimo praktika įrodę, kad ne vien karvių skaičius lemia pieno gamybos efektyvumą, Rūta ir Kęstutis Gustaičiai, turintys 60 pieninių karvių, neišsižada savo pasirinkimo.

Kaip atrodo stručiai, galime pasakyti beveik visi. Norintys daugiau sužinoti apie šiuos egzotiškus paukščius, galėtų apsilankyti netoli sostinės Gudamedžio kaime įsikūrusioje Tado Vėbros sodyboje. Miesto erzelį prieš dešimt metų iškeitęs į vienkiemio ramybę, meniškos sielos Tadas gali parodyti ir išsamiai paaiškinti, kuo skiriasi nandai, emu ir afrikiniai stručiai.


Ved. Algirdas Steponavičius.

,,Gimtoji žemė“ rugsėjo 24 d., pirmadienį, 06.07  val. per  LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close