captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gintaro Varno premjera „Getas“ NKDT

„Joshua Sobolio pjesė „Getas“ pasirodė labai paranki kaip pusiau dokumentinė pjesė, kurią galima praplėsti. Joje pateikiama Vilniaus geto teatro istorija, kartu ji kalba apie pasirinkimus. Steigti teatrą ar ne? Žudyti žydus ar ne? Kaip galima kurti teatrą, jeigu Paneriuose dar kilnojasi žemė žydų sušaudymo vietose? Juk teatras nesteigiamas „ant kapų“. Ir vis dėlto Vilniaus geto teatras įkuriamas ir tampa svarbiu kūrybos ir vilties šaltiniu“, – kalba režisierius Gintaras Varnas.
Almos Valantinienės nuotr.
Almos Valantinienės nuotr.

„Apčiuopti tokio organizmo, kaip Pilies gatvė, visą istoriją yra neįmanoma. Mes pabandėme pateikti savo viziją. Pabandėme išrinkti tam tikras dalelytes iš to „mamuto“, papasakoti tam tikras istorijas ir pateikėme tik vieną iš interpretacijų“, – pasakoja vienas iš parodos „Pilies gatvė“ kuratorių istorikas Donatas Snarskis.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Kadangi popiežiaus mišios bus aukojamos šalia bažnyčios, norėtųsi, kad ir į bažnyčią būtų galima įeiti ir ją apžiūrėti iš vidaus, ne tik iš išorės. Galbūt ir popiežius užeis", – apie atsinaujinusią Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčią sako Vilniaus dailės akademijos skulptūros restauravimo specialybės dėstytoja Ramunė Balandžiūnienė.

„Joshua Sobolio pjesė „Getas“ pasirodė labai paranki kaip pusiau dokumentinė pjesė, kurią galima praplėsti. Joje pateikiama Vilniaus geto teatro istorija, kartu ji kalba apie pasirinkimus. Steigti teatrą ar ne? Žudyti žydus ar ne? Kaip galima kurti teatrą, jeigu Paneriuose dar kilnojasi žemė žydų sušaudymo vietose? Juk teatras nesteigiamas „ant kapų“. Ir vis dėlto Vilniaus geto teatras įkuriamas ir tampa svarbiu kūrybos ir vilties šaltiniu“, – kalba režisierius Gintaras Varnas. Apie spektaklio „Getas“ kūrimą pasakojo režisierius Gintaras Varnas, scenografas Gintaras Makarevičius, kompozitorius Anatolijus Šenderovas, aktorė Jovita Jankelaitytė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė, apie geto temos plėtojimą teatre ir jos reikšmę mintimis dalijosi Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky, Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 21 d., penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close