captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip dokumentinis kinas žengia į ateitį?

„Kiekviename 15-ojo Vilniaus dokumentinių filmų festivalio pagrindinės programos filme svarbus laikas, skirtingos jo dimensijos. Mąstydamos apie festivalį vienijančią temą, sudėliojome savotišką mantrą – „išliko, išlieka, išlaiko, iš laiko“, – sako viena iš VDFF programos sudarytojų Sonata Žalneravičiūtė.

„Gali pasirodyti, kad naujasis teatras – šiuolaikiškas, sterilus, estetiškas – ne mums. Tačiau žmonės ir spektakliai juk tie patys. Visa tai, ką darome, likę – nuoširdumas, jaukumas, betarpiškumas. Mes juk nepasikeitėme, tik drabužis kitas“, – apie naująjį Klaipėdos lėlių teatro pastatą pasakoja direktorė Aušra Juknevičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: kaip gastroliuojantis vokiečių teatras Pekine sukėlė sąmyšį; Mozarto operos "Visos jos tokios" „pekliškai žavus" pastatymas Hamburge ir pora kitų klasikinės muzikos pasaulio naujienų.

„Mąstydamos apie festivalį vienijančią temą, sudėliojome savotišką mantrą – „išliko, išlieka, išlaiko, iš laiko“, – sako viena iš VDFF programos sudarytojų Sonata Žalneravičiūtė. „Tai ir amžinosios vertybės, kurias mėgina išsaugoti nauji šeimos modeliai, tai kūrybinė raiška, moksliniai siekiai, skirti ne tik dabarčiai, tai ir tradicijos, kurias perima ir savaip transformuoja naujosios kartos.“ Apie naujas dokumentinio kino tendencijas pokalbis studijoje su VDFF programos sudarytojomis S.Žalneravičiūte, Egle Maceinaite ir festivalio viešnia šveicarų režisieriaus Peterio Liechti našle ir kūrybos partnere Jolanda Gsponer.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 20 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close