captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: protestas #alkanakultūra. O kas toliau?

Už kultūrą – kultūringas atlyginimas!“ – tokie ir panašūs šūkiai nuskambėjo pirmadienį vykusiame kultūros darbuotojų proteste. Protestas įvyko, o kas laukia toliau?
E. Blaževič/LRT nuotr.
E. Blaževič/LRT nuotr.

„Ir mums patiems reikės kažką galvoti. Galbūt šiek tiek keisti tą programą, labiau akcentuojant parodų kuravimo specializaciją. Manau, kad esame pajėgūs tą programą išlaikyti ir tobulinti ateityje. Nesame visiškai nusiminę ir tikimės kitąmet pritraukti studentų“, – apie šiemet nevykdytą dailėtyros studijų programą Vilniaus dailės akademijoje pasakoja Dailės istorijos ir teorijos katedros vedėjas menotyrininkas Helmutas Šabasevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Anksčiau niekada nebuvau Lietuvoje, todėl net nežinau, kodėl mane taip traukė mokytis lietuvių kalbos ir atvažiuoti į Lietuvą. Dabar man čia labai patinka ir turiu svajonę – rašyti lietuvių–vokiečių, vokiečių–lietuvių kalbų žodyną. Ateitį sieju su Lietuva“, – sako Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Bendrosios kalbotyros magistrantūros programos studentė Jessica Richter.

„Už kultūrą – kultūringas atlyginimas!“ – tokie ir panašūs šūkiai nuskambėjo pirmadienį vykusiame kultūros darbuotojų proteste. Protesto dalyviai reikalavo kelti sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir sumažinti atotrūkį  tarp kultūros ir švietimo sektorių atlyginimų vidurkių. Ar tai buvo tinkamas būdas atkreipti dėmesį į kultūros darbuotojų problemas? Protestas įvyko, o kas laukia toliau?  Apie tai studijoje diskutuosime su Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovu Laimiu Rosleku, kultūros viceministru Gyčiu Andrulioniu, Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktoriumi Juozapu Blažiūnu ir Lietuvos muzikos informacijos centro direktore, kompozitore Asta Pakarklyte.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 19 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close