captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos teatro šimtmetį

„Rūpinamės institucine atmintimi, o kultūrinė atmintis – lyg nepageidaujama, lyg gyvas priekaištas... Tačiau juk teatras – plika akimi matyti – buvo vienas svarbiausių dėmenų, vedęs mus į Nepriklausomybę“, – pastebi lėlininkas Rimas Driežis.

„Mūsų festivalio misija yra parodyti tuos projektus bei spektaklius, kurie tradiciškai gana sunkiai prieinami mūsų auditorijai Klaipėdoje. Norime, kad klaipėdiečiai pažintų tas formas, kurių, kasdien atėjęs į teatrą ar į kitą erdvę, nepamatysi“, – sako jau dvyliktą šiuolaikinių scenos menų festivalį „Plartforma“ Klaipėdoje organizuojanti Goda Giedraitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie miesto triukšmą ir kultūros edukatorių pastangas dar labiau jį didinti savo komentare svarstys menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, teatro menininkai kviečia apžvelgti ir Lietuvos teatro istoriją: kokie pagrindiniai įvykiai padėjo teatro menui tapti reikšmingiausia Lietuvos meno šaka, be kokių žmonių neįsivaizduojamas teatro gyvenimas ir kaip vystėsi Lietuvos teatras? Apie tai – pokalbis su projekto „Lietuvos teatro amžius“ vadove teatrologe dr. Daiva Šabasevičiene, aktore ir režisiere Birute Mar, lėlininku R. Driežiu ir menotyrininku dr. Helmutu Šabasevičiumi.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 18 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close