captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ muzikantai

„Gyvename klasikinės muzikos kultūroje, kur dominuoja klasikinis repertuaras, atliekami vis tie patys kūriniai. Bet gi palaukit! Jau šimtą ir daugiau metų gyvuoja visiškai kitokios technikos, kitoks atlikimo supratimas. Todėl ir rūpi, o kokia yra dabarties muzika, kur link juda šiuolaikinis garso pasaulis“, – sako šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ pianistė Marta Finkelštein.
Ansamblis „Synaesthesis“.
Ansamblis „Synaesthesis“.

Klaipėdoje prasidėjo XII Tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA, šiemet įvairiose miesto erdvėse gvildensiantis išsilaisvinimo temą.

„Šio darbo kelias buvo toks ilgas, kad spektaklis negali būti blogas. Per daug įdėta pastangų, o ir trupė nepaprasta, nežinau kito tokio teatro Vilniuje, kur žmonės būtų taip išalkę kūrybos“, – sako dramaturgas Marius Ivaškevičius, kurio pjesę „Rusiškas romanas“ režisierius Oskaras Koršunovas pristato Lietuvos rusų dramos teatre.

„Aš visada stengiuosi, kad paveiksle nebūtų „literatūrščinos“. Man svarbu ne siužetas, o kažkas numanomo“, – sako tapytojas Šarūnas Sauka, kurio jubiliejinė paroda šiuo metu veikia Dusetų dailės galerijoje.

Apie miesto triukšmą ir kultūros edukatorių pastangas dar labiau jį didinti savo komentare svarstys menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Užsienio kultūros įvykių apžvalgoje sužinosite, kaip baigėsi ginčai dėl ekstravagantiško statinio projekto šalia istorinės Edvardo Muncho žiemos vilos Osle. Taip pat, kada žmonės pradėjo piešti. Archeologai teigia, kad daug anksčiau, nei manyta iki šiol.

Tradicinėje ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ svečiuosis šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovai – dirigentas Karolis Variakojis ir pianistė Marta Finkelštein.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 15 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close