captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Apie miesto sąnarius ir raumenis: 23-iasis Architektūros [pokalbių] fondo pokalbių ciklas

„Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ –  taip vadinasi 23-iasis Architektūros [pokalbių] fondo pokalbių ciklas, kviečiantis pažvelgti į miesto kūną kaip į gyvą organizmą, kurio raumenys ir sąnariai neretai sustingsta, o kraujagyslės bei limfos sistema užsikemša.

„Nuo pat mažens buvau labai įsijautusi. Devynerių kasdien užsidarydavau kambaryje ir tris valandas grand battement kilodavau. Būčiau labai norėjusi, kad man kas nors būtų aiškinęs, kad nėra tobulos formos, o svarbiausia – šokio laisvė“, – sako šokio menininkė Austėja Vilkaitytė, galerijoje SI:SAID Klaipėdoje kartu su šokėja Grėte Šmitaite pristačiusi šokio kūrinius „Pojūčiai“ ir „Kodėl verkiu?“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ –  taip vadinasi 23-iasis Architektūros [pokalbių] fondo pokalbių ciklas, kviečiantis pažvelgti į miesto kūną kaip į gyvą organizmą, kurio raumenys ir sąnariai neretai sustingsta, o kraujagyslės bei limfos sistema užsikemša. Siekdamas staigiai atjaunėti ar greičiau atsikratyti bėdų, miestas griebiasi beatodairiškų priemonių, gulasi po skalpeliu, užuot pasikonsultavęs su terapeutais. Kodėl viešosiose erdvėse nuo skulptūrinės politinės reprezentacijos objektų pereinama prie vienai medijai nepaklūstančių bendruomeninės saviraiškos ženklų? Kaip šviesa ir garsas gali pakeisti įprastas įpaminklinimo formas? Kokie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšiai? Pokalbis studijoje su ciklo kuratore Egle Juocevičiūte, menotyrininke Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene ir olandų kuratoriumi ir architektūros teoretiku Paulu Devensu.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close