captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: koks ryšys sieja Kulių miestelį ir Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę?

„Prieš tai aš Sofiją laikiau Čiurlionio žmona ir niekuo daugiau. O dabar jos kultūrinis ratas – veikla, indėlis į kultūrą, suteiktas postūmis – man plečiasi“, – sako festivalį, skirtą Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei atminti, organizuojantis aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis.  
Sofija. Čiurlionienė-Kymantaitė
Sofija. Čiurlionienė-Kymantaitė

„Žmogus, iš mano sukurtos realybės sugrįžęs į tikrąją, į savo kasdienybę ir rutiną, galbūt pradės atkreipti dėmesį į tai, kas neakcentuojama ir neužfiksuojama“, – savo jaunosios kartos menininkas Jurgis Tarabilda, galerijoje „Meno niša“ pristatantis parodą „Realybės šou“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Žmonėms, kurie abejoja, ar mokytis užsienio kalbų, pasakyčiau – mokytis, mokytis, mokytis. Nes juk sakoma: „Kiek užsienio kalbų moki, tiek gyvenimų gyveni.“ Su kalba gauni ne tik praktinį kalbos vartojimą, bet ir kultūrą, literatūrą, kalbos istoriją“, – sako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro docentė Aurelija Griškevičienė.

„Nenoriu sieti šito festivalio su asmenybės parašytom knygom, tai būtų nuobodu, reikia tiesiog eiti į priekį. Jeigu ji buvo švietėjiška asmenybė ir siekė pažangos Lietuvai, tai ir mes darykime tą patį. Sekime jos idėja ir algoritmu. Jos algoritmas buvo toks: gražinti Lietuvą, atkreipti dėmesį į jaunimą ir neišprususį žmogų, šviesti jį, garsinti Lietuvos vardą ir fanatiškai susikoncentruoti į šią idėją. Mūsų algoritmas sutampa su šiuo“, – apie Kuliuose vykstantį Sofijos festivalį, skirtą Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei atminti, sako jį sumanęs aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis. Festivalis Kuliuose vyks šį savaitgalį, rugsėjo 14-16 dienomis. Koks ryšys sieja Kulius – miestelį Plungės rajone – ir Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę? Kaip Sofijos festivalis pakeitė jų organizatorių ir vietos bendruomenės nuomonę apie šią asmenybę? Klausysimės reportažo iš vasaros viduryje vykusios įžanginės festivalio dalies – Sofijos plenero.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close