captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tiesiogiai iš Kauno. Kaip tvarkosi būsima Europos kultūros sostinė?

Kaune rekonstruojama istorinė Vienybės aikštė, atnaujinami legendiniai Kauko laiptai, pokyčių laukia miesto ąžuolynas, griūna pastatai-vaiduokliai, klojamos naujos gatvės ir šaligatviai. Visa tai susilaukia ne vien palaikymo ir teigiamos miestiečių reakcijos. Kauno tvarkymosi filosofiją aiškins Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tuo tarpu Kauno atkūros draugija susirūpinusi miesto architektūrinio paveldo likimu: „daugybė unikalių, tarptautinę vertę turinčių pastatų būklė ir jų ateitis mums kelia nerimą“. Kaip jos atstovai vertina mieste sparčiai vykstančius pokyčius? Studijoje – draugijos atstovas, „Gražinkime Kauną“ steigėjas ir ekskursijų po Kauną organizatorius Jonas Oškinis

O humanitarinių mokslų daktaras Kastytis Rudokas sako, kad „Kaune paveldo klausimais dominuoja tuščias paminklizmas. Tiesa, čia galime išskirti gana vykusį ir tikrai miestui reikalingą postūmį. Tai paraiška dėl Europos paveldo ženklo suteikimo Kauno modernizmo architektūrai“. Kaip paminklizmą kritikuojantis mokslininkas vertina Kauno „Laisvės karį“?

Kita tema. Vasaros pabaigoje „Kaunas 2022“ atidarė atviros kultūros biurą Laisvės alėjoje, kuriamas naujasis miesto mitas, šią savaitę mieste prasideda tarptautinė modernizmo architektūros konferencija. Ką dar pavyko nuveikti po to, kai kovo mėnesį pranešta apie būsimosios Europos kultūros sostinės titulą? Ar visos iniciatyvos suaktyvėjusiame kultūriniame miesto gyvenime sulaukia vienodo dėmesio? Studijoje – „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Režisierius, cirko festivalio „Cirkuliacija“ sumanytojas Gildas Aleksa šioje srityje turi įvairios patirties. Portalui 15min.lt jis sakė, jog kreipėsi į miesto savivaldybę dėl galimos paramos festivaliui, teiravosi, ar jie gali kaip nors prisidėti: „Kad bent jau turėčiau priežastį uždėti jų logotipą. Man pasakė (cituoju): galiu uždėti logotipą vien todėl, kad didžiuojuosi, jog esu kaunietis“.

O projektas „Kaunas pilnas kultūros“ prieš trejus metus debiutavo lankstinuko formatu ir netrukus tapo mėnesiniu leidiniu apie Kauno įvykius ir asmenybes. Kokį Kauną mato ir kitiems rodo leidinio kūrėjai? Apie nebūtinai viršelio vertas istorijas studijoje kalbėsimės su „Kaunas pilnas kultūros“ bendradarbiais Kotryna ir Kęstučiu Lingiais.

Laida transliuojama tiesiogiai iš studijos Kaune.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 11 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close