captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: rinkimai Švedijoje, Donaldo Trumpo aplinkos skandalas ir Kinijos interesai Afrikoje

Švedijoje sekmadienį rengiami parlamento rinkimai, vadinami svarbiausiais per kelis dešimtmečius. Nors valdžioje turėtų likti socialdemokratai, apklausos rodo, kad jiems gresia blogiausias rezultatas istorijoje. Rinkėjų simpatijų daugumos greičiausiai nesurinks ir dešinės partijų aljansas, tuo metu su nacionalistiniu judėjimu siejamos Švedijos demokratų partijos populiarumas rekordiškai auga. Apžvalgininkai sako, kad tai daugiausiai susiję su svarbiausia šių rinkimų tema – migracijos politika.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kitą savaitę turėtų pasirodyti Bobo Woodwardo knyga apie artimiausią JAV prezidento Donaldo Trumpo aplinką. Jau paviešintos kai kurios knygos ištraukos. Joje tvirtinama, kad Trumpo administracija ne visada paiso prezidento valios. Be to, šią savaitę „The New York Times“ publikavo vedamąjį straipsnį, kurio autorius, kaip teigiama, yra aukštas Trumpo administracijos pareigūnas. Jis teigia priklausantis „tyliajai rezistencijai“ ir jog kai kuriais atvejais patarėjai net paslepia dokumentus, kad Donaldas Trumpas jų nepasirašytų. Kokios prezidento reakcijos ir kokių pokyčių galima tikėtis?

Pastaraisiais dešimtmečiais Kinija vis daugiau investuoja Afrikos valstybėse. Nors mažiau išsivysčiusios šalys tai sutinka kaip būtiną pagalbą siekiant kelti ekonomiką, nerimaujama, jog Kinija tiesiog naudojasi Afrikos ištekliais ir pigia darbo jėga.

Ved. Greta Klimkaitė.

Sekmadienį, rugsėjo 9 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama pirmadienį 00.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close