captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Undinė Radzevičiūtė apie ketvirtąją knygą – „Žuvys ir drakonai“

Prieš porą metų vartant knygą apie kinų kultūrą, staiga akis užkliuvo už anomalijos. Tai buvo kinų mergaitės portretas su vakarietiškais šarvais. Ilgai žiūrėjau į tą reprodukciją ir staiga supratau, kad paveiksle vaizduojama visai ne mergaitė su šarvais“.
Romano „Žuvys ir drakonai“ autorė rašytoja Undinė Radzevičiūtė.
Romano „Žuvys ir drakonai“ autorė rašytoja Undinė Radzevičiūtė.

„Prieš porą metų vartant knygą apie kinų kultūrą, staiga akis užkliuvo už anomalijos. Tai buvo kinų mergaitės portretas su vakarietiškais šarvais. Ilgai žiūrėjau į tą reprodukciją ir staiga supratau, kad paveiksle vaizduojama visai ne mergaitė su šarvais. Ir tada paaštrėjo visi profesiniai instinktai, ir istorijos pradėjo vyniotis raudonomis „virvėmis“ į visas puses“, – pasakoja romano „Žuvys ir drakonai“ („Baltos lankos“) autorė rašytoja Undinė Radzevičiūtė.

Minint Pasaulinę radijo dieną, ilgus metus „Amerikos balso“ žurnalistu dirbęs Romas Sakadolskis sako, kad „radijas šiandien svarbus kaip galimybė plėsti akiratį. Aišku, galime ir patys pasirinkti, kas mums įdomu, tačiau taip susiauriname akiratį. Tuo tarpu radijas labai operatyviai pateikia netikėtų, įvairesnių dalykų. Kita vertus, manau, kad lietuviškos radijo stotys turinio prasme dar gerokai turi kur pasitempti“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Baigiantis XIX amžiui, prasidėjo naujas, audringas rusų kultūrinio gyvenimo periodas. Jis įėjo į kultūros istoriją sidabro amžiaus pavadinimu ir laikomas rusų dvasinės kultūros Renesansu. Jo pradžia siejama su „Meno pasaulio“ sambūrio veikla, kai jauni Peterburgo ir Maskvos dailininkai pareiškė prieštaraujantys akademizmo principams, estetinėms revoliucinių demokratų pažiūroms ir kilnojamųjų parodų realizmui. Save jie laikė naujos meninės pasaulėjautos žmonėmis ir visa savo kūryba gynė koncepciją menas menui“, – aiškina tarptautinės parodos „Sidabro amžius. Rusų dailė Baltijos šalių kolekcijose“ kuratorė iš „Rygos biržos“ Ksenija Rudzite (Latvija).

„Prieš porą metų vartant knygą apie kinų kultūrą, staiga akis užkliuvo už anomalijos. Tai buvo kinų mergaitės portretas su vakarietiškais šarvais. Ilgai žiūrėjau į tą reprodukciją ir staiga supratau, kad paveiksle vaizduojama visai ne mergaitė su šarvais. Ir tada paaštrėjo visi profesiniai instinktai, ir istorijos pradėjo vyniotis raudonomis „virvėmis“ į visas puses“, – pasakoja romano „Žuvys ir drakonai“ („Baltos lankos“) autorė Undinė Radzevičiūtė. Apie ketvirtąją rašytojos knygą pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ trečiadienį, vasario 13 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close