captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 120 metų, 1898-ųjų rugsėjo vidury „Varpe“ buvo išspausdinta Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, būsimasis Lietuvos valstybės himnas. Apie „Tautišką giesmę“ – pirmadienio viktorinoje.  

„Sudarydami programą, ieškome ne tik aktualiausių, įspūdingiausių dabarties projektų, bet ir fundamentalių tikrųjų vertybių atskaitos taškų šiame nuolat besikeičiančiame pasaulyje“, – sako šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“ organizuojančios Klaipėdos koncertų salės direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai, kompozitorė Loreta Narvilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiemet vis pasirodo neblogų istorinių romanų, kurie ne tik rodo aprašomojo laikotarpio žmonių gyvenimus, socialines problemas, bet ir kelia universalius klausimus – apie atmintį, Dievą, kančią, meilę“, – teigia literatūros kritikė Elžbieta Banytė, pristatydama Malaizijos anglakalbio rašytojo Tan Twan Engo „Vakaro miglų sodą“ ir Prancūzijoje gyvenančio lietuvių rašytojo Valdo Papievio „Brydę“.

Prieš 120 metų, 1898-ųjų rugsėjo vidury „Varpe“ buvo išspausdinta Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, būsimasis Lietuvos valstybės himnas. Joje išreikšti pagrindiniai lietuvių tautinio atgimimo idealai: aušrininkų žavėjimasis didinga senove, pozityvistinis varpininkų reikalavimas dirbti tautos gerovei, visus atgimstančios Lietuvos žmones žadinanti bei jungianti patriotinė dvasia. Apie „Tautišką giesmę“ – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 10 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close