captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – legendinė teatro ir kino aktorė Vaiva Mainelytė

„Man brangus kiekvienas filmas. Brangūs ne personažai, bet pats gyvenimas, prisiminimai. O didžiausias džiaugsmas – tai susitikimas su tokiom asmenybėm, kurias pažinojau tik iš ekrano“, – sako garsioji Lietuvos aktorė Vaiva Mainelytė.
Legendinė teatro ir kino aktorė Vaiva Mainelytė.
Legendinė teatro ir kino aktorė Vaiva Mainelytė.

Birštone vyksta diskusijų festivalis „Būtent!“. Visiems atvirame ir nemokamame renginyje diskutuojama aktualiomis visuomeninėmis, mokslo, kultūros, verslo temomis. Plačiau apie festivalį kalbėsimės su Atviros Lietuvos fondo direktore Sandra Adomavičiūte ir valdybos nariu prof. dr. Justinu Žilinsku.

Užsienio kultūros įvykių panoramoje – Brazilijos ir visos Lotynų Amerikos kultūros relikvijas pasiglemžęs gaisras Nacionaliniame muziejuje Rio de Žaneire, Venecijos kino festivalio favoritai ir mokslininkų pastangos pristabdyti iš plastiko sukurtų istorinių vertybių irimo procesus.

„Su amžiumi atsiranda noras pasakyti daugiau, nei kurti gražią estetiką. Norisi ieškoti prasmių, kalbėti apie gyvenimą su visom jo spalvom ir problemom. Toks menas daug paveikesnis, ir kurti jį labai įdomu“, – sako dailininkas Vytautas Tomaševičius, sostinėje kviečiantis į 20-ąją personalinę kūrybos parodą.

Apie  politinį korektiškumą ir kodėl jo galime reikalauti iš kitų tik patys būdami korektiški, savo komentare svarstys filosofas Kęstas Kirtiklis.

Prieš 500 metų įvyko vienos svarbiausių mūsų istorijos poros – Bonos Sforcos ir Žygimanto Senojo – tuoktuvės. Šios poros gyvenimas apaugęs įvairiausiais mitais, tačiau praėjus šitiek metų jie pamažu griūva. Kaip keičiasi istoriniai pasakojimai? 

Ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – Jolantos Kryževičienės pokalbis su aktore Vaiva Mainelyte.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 8  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close