captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: mažo ūkio dideli rūpesčiai dėl mokesčių

Nuo metų pradžios padidinta minimali alga padidino privalomojo sveikatos draudimo ir „Sodros“ mokesčius, nes šie du mokesčiai susieti ne su realiomis ūkininkų pajamomis, o su minimalia alga. Bene labiausiai tai pajuto nedidelių pieno ūkių šeimininkai.

Nuo metų pradžios padidinta minimali alga padidino privalomojo sveikatos draudimo ir „Sodros“ mokesčius, nes šie du mokesčiai susieti ne su realiomis ūkininkų pajamomis, o su minimalia alga. Bene labiausiai tai pajuto nedidelių pieno ūkių šeimininkai. Patirtimi pasidalins Alytaus rajono ūkininkė Rita Bogušinė.  

Oficialiai patvirtinta, jog Lietuvoje jau nėra trijų milijonų gyventojų. Sakoma, kad labiausiai tuštėja kaimai, bet kenčia ir didmiesčiai – tokį statusą prarado Panevėžys, prie ribos artėja Šiauliai. O kaip laikosi rajonų centrų mažesnieji miestai? Ignalinos rajone per pastaruosius dešimtmečius gyventojų sumažėjo daugiau kaip 10 000, o  nedarbo lygis didžiausias šalyje – siekia net iki 20%.

Rubrika „Diena kaime“ – su Justinu Stoniu iš Smalininkų. Prieš 9 metus pradėjęs kurti savo sodyboje muziejų, dabar jis turi daugiau kaip 20 000 eksponatų. Įvairiais senoviniais buities rakandais, knygomis, mašinomis, įrengimais užverstas ne tik sodybos kiemas, ūkiniai pastatai, bet ir visi keturi erdvaus namo aukštai. Eksponatais domisi ir užsieniečiai – ne tik iš Europos, bet ir iš Azijos, Amerikos. Žiemą  muziejuje ramiau, ekskursijų padaugėja šiltuoju metų laiku. O dabar ruošiamasi naujam sezonui. Kuo buvo užsiėmęs muziejininkas-entuziastas antradienį?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, vasario 13 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...