captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo popietė“: kaip pažadinti miegančius rajonus?

Kodėl naujuosius daugiabučių rajonus vadiname miegamaisiais? Todėl, kad po visų darbų grįžtame į namus ir norime pailsėti, atsakysite. Tačiau savaitgaliais arba ilgais vakarais dar galime susiburti ir nuveikti įdomių dalykų net nevažiuodami į miesto centrą. Kaip tą padaryti?
Ričardo Oginskio nuotr.
Ričardo Oginskio nuotr.

Didieji Europos miestai jau seniai yra susikūrę jaukų ir įdomų mikrorajonų gyvenimą. Čia galima užsukti į kavinę ir sutikti savo kaimyną, spaudos kioskelio pardavėja puikiai žino, kokį laikraštį perki kas rytą, o kiemsargis paklausia, kaip gyvena jūsų mama. Bendras gyvenimas savojoje erdvė visada suteikia ramybės, pasitikėjimo ir saugumo.

Lietuvoje mes gyvename mikrorajonuose, kuriuos vadiname miegamaisiais, kur užsirakiname buto duris ir neiname bendrauti su kaimynais. Tačiau situaciją jau laikas keisti, įsitikinę festivalio „Ne-miegantys rajonai“ rengėjai. Jau trečią kartą penkiuose  Vilniaus mikrorajonuose ir Trakų Vokėje nemokami renginiai, į kuriuos kviečiami pirmiausia to rajono gyventojai. Vyks grafikos dirbtuvėlės, kaimynų knygų mainai, įdomūs užsiėmimai vaikams, kaimynų „Pyraginės“, virtualios realybės patirtys, ekskursijos bei kino po atviru dangumi peržiūra. Kaip pažadinti miegančius rajonus laidoje kalbėsime su festivalio bendraorganizatorėmis, VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ atstovėmis Gintare Šatevičiūte ir Egle Belozaraite.

Ved. Eglė Daugėlaitė ir Jolanta Kryževičienė.

„Radijo popietė“ – rugsėjo 7 d., penktadienį, nuo 14.05 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LRTRadijopopiete/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...