captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kam biodujų jėgainė ekologiniam ūkiui?

Nusižiūrėjęs Vokietijoje, paskatintas ekologiškai ūkininkaujančių tėčio Petro,  brolio ir sesers, Švenčionių rajono Modžiūnų kaimo ūkininkas Darius Pošiūnas šiemet pradeda vykdyti biodujų jėgainės statybos projektą. Tokių jėgainių Lietuvoje nedaug, o ekologinės gamybos ūkiuose, galima sakyti, naujovė. Vokietijoje jų veikia per 8000. Biodujų jėgainių perdirbtos žemės ūkio atliekos atneša trigubą naudą: leidžia išlaikyti švarią aplinką, tampa puikia trąša ir suteikia galimybę užsidirbti papildomai.
Švenčionių rajono ūkininkas Petras Pošiūnas. A. Steponavičiaus nuotr.
Švenčionių rajono ūkininkas Petras Pošiūnas. A. Steponavičiaus nuotr.

Metai po metų stiprėjantys sentimentai kaimui, noras nepalikti likimo valiai žmonos tėviškės, beveik prieš du dešimtmečius jurbarkietį Vidmantą Karabiną iš Burčių kaimo paskatino imtis uogų auginimo verslo. Kaip pasiteisina uogų augintojo lūkesčiai?

Išvaikščiojęs skersai ir išilgai Lietuvą, vargiai rastum žmogų, kuriam būtų nė kiek neįdomus ir nesvarbus galingas girių ir sodybų medis ąžuolas. Ypač glaudūs ir gilūs ryšiai su juo sieja rašytoją publicistą Šarūną Laužadį. Jis du dešimtmečius redagavo ir leido Ąžuolų globėjų bendrijos laikraštį ,,Ąžuolas“, yra parašęs ir išleidęs tris knygeles apie Lietuvos medžių karalių.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ –  ketvirtadienį, rugsėjo 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...