captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip ir kodėl senieji kino kūriniai grįžta į ekranus?

„Šiuo metu dominuoja požiūris, kad geras ir įdomus gali būti tik naujausias kinas. Todėl viena iš „Pirmosios bangos“ misijų – kurti atsvarą vartotojiškos kino kultūros įtakai. Norime parodyti, kad net ir prieš šimtą metų sukurti filmai šiandien gali būti aktualūs ir įtraukiantys“, – tvirtina ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis.
Ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis. Skalvijos nuotr.
Ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis. Skalvijos nuotr.

„Tik pažinus Japoniją ir japonams supratus, kad Lietuva domisi jų menu, kultūra, jie daug draugiškiau reaguoja ir labiau nori atvykti pas mus. Pripažinkime, Lietuva yra mažytė, ir jeigu mes žiūrėsime iš japonų perspektyvos, ar jiems dalyvauti, pavyzdžiui, Paryžiuje Japonijos kultūros festivalyje su absoliučiai kitomis galimybėmis, ar dalyvauti Lietuvoje, mes sugebame įkalbėti juos atvykti ir čia“, – mintimis dalijasi jau 10-ojo netikėtos kultūros festivalio „nowJapan“ vadovas Sergej Grigorjev.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai pirmame kurse toks ypatingas vilnietis Jurgis Orda – istorikas, archyvaras, gidas – mums parodė Petro ir Povilo bažnyčią, aš tada apspangau ir pradėjau domėtis Lietuvos istorija“, – sako Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Kultūros fakulteto dekanė Aldona Mikulionienė.

„Šiuo metu dominuoja požiūris, kad geras ir įdomus gali būti tik naujausias kinas. Todėl viena iš „Pirmosios bangos“ misijų – kurti atsvarą vartotojiškos kino kultūros įtakai. Norime parodyti, kad net ir prieš šimtą metų sukurti filmai šiandien gali būti aktualūs ir įtraukiantys“, – tvirtina ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis. Kodėl ir kaip senieji kino kūriniai grįžta į ekranus? Ar skaitmeniniame amžiuje vis dar turime rūpintis dėl kino kūrinių trumpaamžiškumo? Pokalbis studijoje su ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ organizatoriais Aleksu Gilaičiu ir Dmitrijumi Gluščevskiu.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 5 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close