captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: mišrios gamybos ūkyje javai, rapsai ir daržovės

Diskusijoje, kas racionaliau – siaurai specializuotas ar mišrios gamybos ūkis – lemiamą žodį taria gyvenimas.  Lietuvoje dabar gerokai daugiau mišrios gamybos ūkių. Tiesa, ne daug kas šiandien ryžtasi auginti javus, rapsus ir daržoves. Taip jau ilgiau kaip du dešimtmečius daro Šakių rajono ūkininkė Teresė Bankauskienė. Kas lėmė tokį pasirinkimą, kokie jo privalumai ir trūkumai?
Šakių raj. ūkininkė Teresė Bankauskienė. A. Steponavičiaus nuotr.
Šakių raj. ūkininkė Teresė Bankauskienė. A. Steponavičiaus nuotr.

Zarasų rajono Degučių seniūnijoje esantis Jūratės Kuzmienės šeimos ūkis ne visai tipiškas šios kategorijos ūkis. Jūratės vyras jame tik pagalbininkas. Utenoje jis turi nuolatinį darbą. Ūkyje kasdien darbuojasi Jūratė ir sūnus Edgaras, anksčiau dirbęs tolimųjų reisų vairuotoju. Nors ūkis ne iš didžiųjų, jo šeimininkai tiki nebloga perspektyva, pirmąkart po devynerių ūkininkavimo metų ryžosi pasinaudoti europine finansine parama.

Jurbarko rajono Raudonės seniūnijos ūkininkas Virgilijus Palaitis nuo pirmųjų ūkininkavimo metų pasirinko ekologinę gamybą. Anot jo, melždamas dvidešimt karvių, turėdamas pusšimtį hektarų žemės, be išmokų vargiai išlaikytų ūkį. Kaip elgtųsi, jeigu jų neliktų?

Ved. Algirdas Steponavičius.

,,Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 5 d., 06.07 val. per  LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...