captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“: ar muzika turi politinę galią?

Po Lietuvoje koncertavusio Rogerio Waterso pasisakymų, viešojoje erdvėje pastebima nuomonė, kad muzikantas turėtų susilaikyti nuo politinių pareiškimų. Ar tikrai muzikos industrija ir politika turėtų būti skirtingi pasauliai ir ar turi scenos žmonės teisę ir galią keisti pasaulio tvarką?
Atlikėjo Rogerio Waterso koncerto Lietuvoje org. nuotr.
Atlikėjo Rogerio Waterso koncerto Lietuvoje org. nuotr.

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas pasakoja kaip muzika ir politika persipina, veikia viena kitą ir kokią politinę galią turi populiarūs muzikantai. Dar Platonas savo „Valstybėje“ rašė, kad muzikos inovacijos yra labai pavojingas dalykas, mat besikeičiant muzikai, keičiasi ir pati valstybė. Tą gerai suprato garsiausi diktatoriai, draudę ir bijoję muzikos, kuri gali išlaisvinti prispaustus ir išplautus protus. Seksualinė revoliucija, feminizmas, pilietinių teisių judėjimai, protestai, elgesio normų pasikeitimas ir vertybių perkainavimas keitė politiką, politikus, valstybių veidus. O atėjo visa tai su nauja muzika.

Laidos autorius ir vedėjas Domantas Razauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama rugsėjo 1 dieną, šeštadienį, 12.10 val. ir rugsėjo 2 dieną, sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...