captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie mūsų viešąsias erdves ir jų kaitą

Ar esame jautrūs aplinkai ir skirtingų bendruomenių poreikiams? O gal kuriame beveidį miestą ir pirmenybę teikiame verslo interesams?
Fontanas Lukiškių aikštėje Vilniuje.
Fontanas Lukiškių aikštėje Vilniuje.

„Didžiausias lūkestis, kad į šią vietą sugrįžtų gyvybė“, – apie Vilniaus didžiąją sinagogą sako jos įamžinimu besirūpinančios „Šiaurės Jeruzalės“ vadovė Anna Avidan. Pasakojimas apie vieną reikšmingiausių vasaros įvykių – tyrimus Didžiosios sinagogos teritorijoje ir jos ateitį.

Suomijos sostinėje atidarytas išskirtinės architektūros meno muziejus Amos Rex, paroda Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone kviečia svarstyti, kokią ateitį kuriame šią akimirką, Vokietijoje prasidėjo diskusijos dėl Berlyno sienos atstatymo, o vėliau... jos sugriovimo. Apie visa tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Yra puikus rusų kilmės kultūros teoretikas Denisas Hanovas, kurio tėvai atvyko į Latviją sovietmečiu. Jis labai įdomiai kalba apie praeitį ir klausia: kiek dar metų mane vadins okupantų vaiku? Mums reiktų vietos, kur vyktų tokios diskusijos ir  šiuolaikinio meno projektai, kur būtų aptariami skaudūs klausimai ir siekiama susitaikymo“, – įsitikinusi šiuolaikinio meno projektų kuratorė Inga Lacė. Kampiniame name – Latvijos okupacijos muziejuje Rygoje – lankėsi žurnalistė Vaida Pilibaitytė.

„Švietimas mūsų šalyje laikomas ekonomikos varikliu. Mokykla rengia būsimus vartotojus, verslininkus, lyderius, bet ne tiesiog išsilavinusius žmones“, – Rugsėjo 1-ajai skirtame komentare pastebi matematikas prof. Rimas Norvaiša.

Ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – diskusija apie viešąsias erdves ir jų kaitą. Pokalbyje dalyvauja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec, Lietuvos Architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, Miesto planavimo visuomeninės komisijos pirmininkas, Statybos ir architektūros teismo ekspertų sąjungos vadovas Gintautas Tiškus, Vilniaus miesto Plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktorius Gediminas Rutkauskas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 1 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...