captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: protesto akcijos Briuselyje ir naujas ES biudžetas žemės ūkiui

Penktadienį susitarta dėl ES biudžeto naujuoju finansiniu laikotarpiu. Lietuvos žemės ūkiui skirtas finansinis paketas yra beveik 1 mlrd. litų didesnis, negu buvusioje perspektyvoje, o 2020 m. tiesioginės išmokos padidės trečdaliu – iki 196 eurų už hektarą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Penktadienį susitarta dėl ES biudžeto naujuoju finansiniu laikotarpiu. Lietuvos žemės ūkiui skirtas finansinis paketas yra beveik 1 mlrd. litų didesnis, negu buvusioje perspektyvoje, o 2020 m. tiesioginės išmokos padidės trečdaliu –- iki 196 eurų už hektarą. Tokiais siūlymais žemdirbiai nelabai patenkinti, neatsitiktinai biudžeto svarstymo metu Briuselyje vyko ir Baltijos žemdirbių protesto akcija. Kokie žemdirbių argumentai, kaip jų siekius vertina miestiečiai?

Užgavėnių šventės tradicijos atgaivinamos vis plačiau. Skirtinguose šalies regionuose ir papročiai skirtingi. Žemaitijoje degina Morę, puošiasi įvairiomis spalvingomis, dažniausiai drožinėtomis, kaukėmis. Rytų Aukštaitijoje, be įprastų Lašininio ir Kanapinio, dar įdomūs personažai – Čiūčela, Diedelis, Malpa, kurie lanko sodybas, o vakare – Plukį degina. Kaip švenčiamos Užgavėnės Kaltanėnuose?

Šią savaitę su rubrika „Diena kaime“ kalbinsime Justiną Stonį. Jis – unikalaus muziejaus savo sodyboje Smalininkuose įkūrėjas, tvirtinantis, kad jo muziejus – tarsi 20 000 puslapių turinti knyga, kurioje galima rasti norimą temą ir atsiversti tą puslapį. Muziejų lanko ne tik svečiai iš Europos šalių, bet ir iš Azijos, Amerikos. Žiemą ekskursijų mažiau, todėl intensyviai ruošiamasi vasarai. Pirmadienį jis ketino apsilankyti Jurbarko bibliotekoje, kuri senuosius baldus dalina konkurso būdu visuomeninėms organizacijoms. Kaip sekėsi Justinui, ką dar nuveikė muziejininkas entuziastas?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį vasario 12 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...