captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": iki naujų mokslo metų vos pora dienų, o daugybėje šalies mokyklų vis dar stinga mokytojų

Dar prieš dešimtmetį darytose pedagogų poreikio prognozėse buvo atkreiptas dėmesys, kad jau apie 2015 metus daugelis mokyklų pajus mokytojų stygių. Apie tai anuomet kalbėjo ir kai kurių elitinių mokyklų direktoriai – jie atvirai minėjo, jog netrukus tarp mokyklų vadovų prasidėsią karai dėl geriausių mokytojų, nesant pasiūlos jie ims vieni iš kitų vilioti puikius savo srities specialistus.
Roman Mager / Unsplash nuotr.
Roman Mager / Unsplash nuotr.

Parlamentinio Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša šiandieninę situaciją – kai daugybė pradinukų neturės kam įteikti pirmąją mokslo metų dieną atsinešto kardelio, o kai kurie dalykininkai turės tuo pačiu metu dėstyti dviems ar net keletui skirtingų klasių – vadina katastrofa.

Kaip mes iki jos atsiritome? Kodėl niekas nematė statistinės informacijos apie mokytojų amžių, jų kaitą? Kur buvo laikomos atliktos mokytojų poreikio prognozės, kad net keletos kadencijų Vyriausybės nesiėmė jokių priemonių? 

Ar niekas pastarąjį dešimtmetį neberengė mokytojų, kad jų nėra?

Laidoje dalyvaus Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, sostinės Jeruzalės ir Baltupių progimnazijų direktorius Linas Vasarevičius ir Vilniaus Salininkų gimnazijos direktorius Juzef Trypucki.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" rugpjūčio 30 d., ketvirtadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close