captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ateities teatras – koks jis?

Atkurtos Lietuvos 100-mečio proga 100 jaunųjų kūrėjų iš Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų teatro mokyklų Vilniuje tarptautiniame forume „Teatro menininko tvarumas“ mėgina brėžti naujas teatro meno gaires. Kaip keičiasi teatro menas ir koks jis bus ateityje? Pokalbis studijoje su LMTA Teatro ir kino fakulteto dekane Elona Bajoriniene, Islandijos menų akademijos Teatro ir šokio fakulteto dekane Steinun Knutsdottir ir projekto dalyve aktore bei režisiere Arnolda Noir.
LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė.
LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė.

„Jei analizuosime mėgėjišką kiną tiktai iš estetinės perspektyvos, jis neturi jokių šansų, lyginant su profesionalia produkcija. Bet manau, kad tai nėra svarbiausias ir, galbūt, įdomiausias būdas žiūrėti filmus“, – sako Sovietų Sąjungos mėgėjišką kiną tyrinėjanti Marija Vinogradova.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ortodoksų mišios Latvijoje ir Estijoje jų kalbomis aukojamos jau 150 metų, Lietuvoje ortodoksų mišios lietuvių kalba vyksta tik nuo 2005 metų. Išversti giesmes, kitus liturginius tekstus gana sudėtinga, svarbu neprarasti prasmės“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantė Margarita Moisejeva. Su rubrika „Kalbos rytas“  – apie ortodoksų istoriją, susijusią su Lietuva, giedojimo tradiciją  ir giesmių vertimus į lietuvių kalbą. 

Atkurtos Lietuvos 100-mečio proga 100 jaunųjų kūrėjų iš Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų teatro mokyklų Vilniuje tarptautiniame forume „Teatro menininko tvarumas“ mėgina brėžti naujas teatro meno gaires. Meninėmis priemonėmis svarsto socialines ir politines aktualijas, kelia teatro menininko atsakomybės žmogui ir visuomenei klausimus, analizuoja teatro ir ekologijos santykį, kuris tampa ypač aktualus ne tik dėl augančio ekologiškos scenografijos, bet ypač – dėl minčių ekologijos poreikio. Kaip keičiasi teatro menas ir koks jis bus ateityje? Pokalbis studijoje su LMTA Teatro ir kino fakulteto dekane Elona Bajoriniene, Islandijos menų akademijos Teatro ir šokio fakulteto dekane Steinun Knutsdottir ir projekto dalyve aktore bei režisiere Arnolda Noir.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 29 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...