captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: Baltija drumsta ir žalia dėl… mūsų kaltės!

Baltijos jūra yra viena labiausiai pasaulyje užterštų jūrų. Plastikas sudaro apie 83 proc. paplūdimiuose ir apie 71 proc. jūros dugne randamų šiukšlių. Paplūdimių smėlyje dominuoja cigarečių nuorūkos. Tai ne tik estetinė problema. Pagal naujausias rekomendacijas nuorūkos priskiriamos dirbtiniams polimerams, nes jas sudaro celiuliozės acetato junginys.
Eriko Ovčarenko / Scanpix nuotr.
Eriko Ovčarenko / Scanpix nuotr.

Kalbintas pašnekovas Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkas dr. Arūnas Balčiūnas sako, kad internete sklandantys vaizdai apie į plastiką susipainiojusius vandens gyvūnus dažniausiai būna ne Baltijos jūros gyventojai, tačiau vandens tarša yra didelė ir dėl jos kalti yra žmonės. O mūsų jūros vanduo drumstas ir žalsvas dėl to, kad ūkininkai per gausiai tręšia laukus. Jūros dumbliai dauginasi maitindamiesi fosforu ir azotu, į jūrą patenkančiu iš laukų per upelius ir upes. Štai dėl to neturime galimybės panardyti ir pamatyti, kas mūsų jūroje auga ir gyvena. Laidoje tai pakomentuos ir Lietuvos gamtos fondo direktorius Edmundas Greimas.

Šiuo metu labai populiaru ir madinga dalyvauti masiniuose sporto renginiuose, ilgų distancijų bėgimuose. „Sportuoti reikia, tačiau su protu“, – sako garsus urologas prof. Balys Dainys. Jam ne kartą teko susidurti su per didelio krūvio rezultatais: neįvertinę savo jėgų, nepratę prie ypatingai didelio fizinio krūvio žmonės ryžtasi bėgti ypač ilgas distancijas kaitinant saulei ir rezultatas – inkstų funkcijos nepakankamumas. Kokius skysčius rekomenduojama gerti ir kas inkstams nesveika – apie tai laidoje.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ transliuojama trečiadienį, rugpjūčio 29 d., 16. 05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...