captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Litas prie lito“: ar žemdirbiai pajėgūs įveikti Briuselį?

Kodėl Lietuvos žemdirbiams mažinamos papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos?  
Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis<br>
Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis

Praėjusį penktadienį ES vadovai pagaliau sutarė dėl Bendrijos biudžeto 2014-2020 m. laikotarpiui. Lietuvos žemdirbiams laikotarpio pabaigoje tiesioginės išmokos sudarys apie 75 proc. ES išmokų vidurkio. Žemdirbių netenkina toks ilgas pereinamasis laikotarpis. Ar dar yra galimybių įrodyti Briuseliui savo reikalavimų pagrįstumą? Juolab, kad Europarlamento vadovas pareiškė, jog diskusijos dėl biudžeto dabar tik prasideda. Šie sprendimai – ateitis, o dabar žemdirbiai sumišę, kodėl jiems jau mažinamos papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos.

Kas ir kodėl praleido laiką pernai apskųsti tokį EK sprendimą? Kokius nuostolius patirs žemdirbiai ir ką jie ketina daryti?

Apie šiandienos žemės ūkio ir kaimo problemas bei artimiausią perspektyvą laidoje diskutuos Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys, buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis ir Žemės ūkio rūmų atstovas Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitete Mindaugas Maciulevičius.

Vedėja Rima Jakutytė.

„Litas prie lito“ – antradienį, vasario 12 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close