captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos solistė Justina Gringytė

„Opera – didžiulis verslas, o menas tėra paskutinė akimirka scenoje. Europa, Amerika nebeturi pinigų, tad vyksta žiauri solistų, dirigentų medžioklė ir didelė kova“, – apie šiuolaikinį operos pasaulį pasakoja sėkmingą tarptautinę karjerą vystanti operos solistė Justina Gringytė.
Operos solistė Justina Gringytė. Paul Marc Mitchell nuotr.
Operos solistė Justina Gringytė. Paul Marc Mitchell nuotr.

„Muziejuose eksponatus liesti draudžiama. Bet šis meteoritas keliavo 4,5 milijardus metų, kol pasiekė žemę! Kaip neleisi jo paliesti?” – unikaliausius eksponatus aprodo astronomas dr. Gunaras Kakaras, su kuriuo leisimės į kelionę po Etnokosmologijos muziejų.

Taline atidengtas memorialas sovietų aukoms atminti. Paroda Florencijoje kalba apie šimtmečius besitęsiantį ir besikeičiantį miesto ryšį su islamo kultūra. Kaip Butanas tapo klestinčiu literatūros židiniu? Apie tai – užsienio kultūros naujienos. 

Susipažinsime su sinologe, Granados universiteto profesore Alicia Relinque Eleta. Ji lietuvių kalbą vadina magiška ir svajoja apie kultūros tiltus tarp Lietuvos, Ispanijos ir Azijos valstybių.

„Su baime laukiu iš atostogų grįžtančių švietimo politiką formuojančių veikėjų, kurie su naujoms jėgomis ir įniršiu puls prie reformų, pertvarkų ir panašių bet kokį stabilumą ardančių veiksmų“, – naujų mokslo metų išvakarėse pesimistinėmis nuojautomis dalijasi kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Spalva Raimondo Martinėno kartos tapytojams be galo svarbi. R. Martinėnas nebijo ryškių spalvų derinių, kurių Lietuvos tapyboje pasigendi. Dėl to jis – brangakmenis, žėrintis visom spalvom“, – pastebi menotyrininkas Vidas Poškus. Apsilankysime parodų salėse „Titanikas“ veikiančioje dailininko parodoje.

„Operos režisierių noras šoku pelnyti vardą jau blėsta. Dabar visi nori grožio, todėl vis daugiau ir daugiau pamatysim tradicinių operos pastatymų“, –  teigia operos solistė Justina Gringytė. Pokalbis su dainininke – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 25 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 26 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close