captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuvių literatūros vertėja Izabela Korybut-Daszkiewicz

„Vertimas man yra misija, jaučiu, kad reikia suartinti mūsų abiejų šalių kultūras, žmones, istoriją. Vakarų kultūras Lenkijoje lengviau pristatyti, ir pinigų ten yra daugiau, ir susidomėjimo, o su Lietuva sunkiau prasimušti, bet įmanoma“, – sako lietuvių literatūros vertėja į lenkų kalbą Izabela Korybut-Daszkiewicz.
Laidos vedėja Alma Valantinienė.
Laidos vedėja Alma Valantinienė.

Senojoje nacionalinėje galerijoje Berlyne visą vasarą veikia tapybos paroda „Aistra keliauti: nuo Casparo Davido Friedricho iki Auguste Renoiro“ („Wanderlust: von Caspar David Friedrich bis Auguste Renoir"). Kodėl ji susilaukė didžiulio lankytojų dėmesio? Iš Berlyno pasakos Vytenė Muschick.

Kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ rugpjūčio numerio apžvalga.

Mykolas Drunga užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje „New York Times" kritikų žodžiais pažvelgs į tris naujus pastatymus  Zalcburge – tai Claudio Monteverdi „Popėjos karūnavimas“, Richardo Strausso „Salomėja“ ir Gioacchino Rossinio „Italė Alžyre“.

„Vertimas man yra misija, jaučiu, kad reikia suartinti mūsų abiejų šalių kultūras, žmones, istoriją. Vakarų kultūras Lenkijoje lengviau pristatyti, ir pinigų ten yra daugiau, ir susidomėjimo, o su Lietuva sunkiau prasimušti, bet įmanoma“, – sako lietuvių literatūros vertėja į lenkų kalbą  Izabela Korybut-Daszkiewicz. Kitą mėnesį Lenkijoje pasirodys jau II-oji jos išversta Kristinos Sabaliauskaitės „Silva rerum“ knyga, šiuo metu ant vertėjos darbo stalo Sigito Parulskio romanas „Tamsa ir partneriai“. Kuo įdomi lietuvių literatūra lenkų skaitytojui, kuo ji gali praturtinti kaimyninės šalies kultūrą? Pokalbis su I.Korybut- Daszkiewicz apie lietuvių literatūros pristatymą Lenkijoje, leidybos situaciją, vertimo subtilybes.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 23 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close