captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: tariama ir tikroji vandens kokybė Lietuvoje

Pernai vasarą Raseinių rajono vandenyje buvo aptikta normas viršijančio arseno, kurio šaltinis taip ir nebuvo nustatytas. Šiemet Marijampolėje vandens tiekėjas kelis mėnesius nesugebėjo pašalinti taršos bestuburių lervomis.
Luis Tosta / Unsplash nuotr.
Luis Tosta / Unsplash nuotr.

Lietuvoje įprasta sakyti, kad šalis turi daug ir geros kokybės geriamojo vandens. Jo kokybę šalyje kontroliuoja net kelios institucijos. Bet minėti atvejai rodo, kad įvykus ekstremaliam įvykiui, jos nesugeba operatyviai reaguoti ir tinkamai informuoti gyventojų apie pavojų sveikatai.

Pavyzdžiui, pernai UAB „Raseinių vandenys“ apie tris ir keturis kartus normas viršijančią arseno koncentraciją jų tiekiamame vandenyje Ražaitėlių ir Šienlaukio gyventojams pranešė daugiau kaip po pusmečio.

Šį pavasarį LRT RADIJUI atliekant žurnalistinį tyrimą paaiškėjo, kad Šienlaukio gyventojams tiekiamas vanduo niekada nebuvo pilnai tirtas pagal galiojančius reikalavimus nuo pat 2010 metų. Lietuvos geologijos tarnyba pripažino savo kaltę ir tai, kad apie daugumos mažųjų šalies vandenviečių vandens kokybę išsamių duomenų neturi.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas vandens kokybės kontrolės problemas žada spręsti iš esmės. Tam jis buria specialią darbo grupę, kurią įpareigos skubiai parengti priemonių planą.

Apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, rugpjūčio 27 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 4.05 val. ir sekmadieniais 6.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close