captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: muzika, atverianti pasaulį

Laidoje svečiuosis geriausio Lietuvos mėgėjų choro „Bel Canto“ nariai, kurie papasakos apie muzikinį projektą „Open to the World“.
Geriausias mėgėjų choras Lietuvoje „Bel Canto“. Manto Gudzinevičiaus nuotr.
Geriausias mėgėjų choras Lietuvoje „Bel Canto“. Manto Gudzinevičiaus nuotr.

„Aš nenoriu kalbėti apie politiką, nes mano, kaip dailininko, laikas, skirtas reflektuoti politines situacijas, jau baigėsi. O analizės laikas, kad suprasčiau, kas ir kaip, dar neatėjo“, – sako karo Ukrainoje patirtis savo kūryboje perteikiantis menininkas Roman Mikhaylov.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvių mitologinėje medžiagoje ryto žvaigždė yra Aušrinė, o latvių – vyriškas personažas Auseklis. Tad skiriasi visos santykių pozicijos, vyriškų ir moteriškų personažų sąsajos ir santykiai“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Rokas Sinkevičius. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie Mėnulio ir Aušrinės mitą lietuvių, latvių ir kitose tautose.

2017 m. spalį choras „Bel Canto“ laimėjo pirmąją vietą Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale ir ketveriems metams tapo geriausiu mėgėjų choru Lietuvoje. O šiemet choras pristatė muzikinį projektą „Open to the World“ – penkių koncertų ciklą, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ečiui. Šiuose koncertuose choras „Bel Canto“ pasirodys kartu su garsiais šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, vokaliniu ansambliu „VOCES8“ (JK) ir šveicarų choru „Männerstimmen Basel“. Apie choro veiklą ir projektą „Open to the World“ pasikalbėsime su choro „Bel Canto“ vadovu, dirigentu dr. Egidijumi Kavecku, choro prezidentu Audriumi Valatkevičiumi ir choro tarybos nariu Viliumi Lukausku.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 22 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close