captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: humanistikos krizė – mitas?

„Ne vienu atveju įvyksta labai ryškus lūžis, kai humanitaras tampa politikos žmogumi. Jis tarsi atsiduria visai kitoje sferoje. Bendravimo kodas tampa ne dialogo, o valdymo kodu“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorės pavaduotojas, dr. Mindaugas Kvietkauskas. Ši mintis išsakyta akademinio sambūrio „Literatūros salos“ diskusijos metu.
Akademinio sambūrio „Literatūros salos“ diskusija. Org. nuotr.
Akademinio sambūrio „Literatūros salos“ diskusija. Org. nuotr.

„Projekto idėja gimė vaikštinėjant Vilniaus senamiesčio gatvėmis ir regint tuos praeities ženklus, įspaustus į sienas ir grindinį, jaučiant tarsi dar čia gyvuojančią specifinę – kitokio mentaliteto ir kultūros – dvasią. Todėl man šis projektas yra tarsi susitikimas dviejų pasaulių, kurie egzistuoja toje pačioje vietoje, bet skirtingu laiku“, – apie projektą „Sienos prisimena“ pasakoja jo autorė Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Menotyrininkė Agnė Narušytė savo komentare svarstys apie optimizuotą ateitį.

Vasaros akademinis sambūris „Literatūros salos“ 13 kartą sukvietė humanitarinių specialybių mokslininkus ir studentus bendroms diskusijoms. Šįkart susirinkusieji aptarė humanitarų bendrijos statusą, tarpusavio santykius ir bendravimo su valdžios institucijomis problemas. Kaip diskusijos metu sakė  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorės pavaduotojas, dr. Mindaugas Kvietkauskas, „ne vienu atveju įvyksta labai ryškus lūžis, kai humanitaras tampa politikos žmogumi. Jis tarsi atsiduria visai kitoje sferoje. Bendravimo kodas tampa ne dialogo, o valdymo kodu“.  Nemažai dėmesio čia skirta ir kultūrinei žiniasklaidai, žurnalistas Audrius Ožalas pastebėjo, jog „pinigai kultūrinei žiniasklaidai skiriami vos ne kaip išmalda išgyvenimui“, o literatūros tyrinėtoja, dr. Aušra Jurgutienė sakė, jog norėtų paremti kultūrinius leidinius, tačiau negali, nes „patys kultūros žmonės yra labiausiai ekonomiškai nustekenti“. Tačiau yra ir galvojančių, jog plačiai aptarinėjama humanistikos krizė tėra mitas. Laidoje išgirsite „Literatūros salų“ diskusijoje išsakytas mintis.  

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 21 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close