captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – skulptorius, šiuolaikinio meno kūrėjas Danas Aleksa

„Studijavau monumentaliąją skulptūrą, bet šioje srityje niekada nedirbau. Supratau, kad skulptūra – žiauriai politizuotas menas. Kai sužino, kad esu skulptorius, aišku, manęs tuoj paklausia ir apie vamzdį,  ir apie Vytį.  Pvz., Vytis yra gryniausia politika, ir nieko bendro su skulptūra neturi. Tokie dalykai ir atpurtė nuo grynosios skulptūros”, –  sako šiuolaikinio meno kūrėjas Danas Aleksa, VDA galerijoje “Titanikas” pristatantis įspūdingą 2,5 tonas sveriančią garažų instaliaciją.
Skulptorius Danas Aleksa.
Skulptorius Danas Aleksa.

„Literatūra yra pajėgi atverti ne tik asmeniško, bet ir valstybės gyvenimo reikšmes“, – teigia tarptautinio šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ organizatorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė. Biržuose vykstančio literatų sambūrio tema šiemet  – „Valstybė: proza ir poezija”.

„Mes dvejus metus kas mėnesį vaikštome į šį pastatą, jis nyksta mūsų akyse “, – sako Baroti galerijos Klaipėdoje įkūrėja Andželika Baroti. Klaipėdos kultūros bendruomenė piktinasi dėl vilkinimo perduoti pastatų kompleksą (Jūros g. 1) Klaipėdos savivaldybei. O menininkai čia norėtų įkurti multifunkcinę menų erdvę.

Menotyrininkė Agnė Narušytė savo komentare svarstys apie optimizuotą ateitį.

Užsienio kultūros naujienų panoramoje – didelio atgarsio sulaukusi opera apie pabėgėlius „Mozė“ Vokietijoje ir eksperimentinė opera Niujorke apie neišvengiamus klimato pokyčius. Taip pat pasižvalgysime po Australiją, kur parodoje prisimenamos dvi legendinės šalies asmenybės – tapytojas Sidney Nolan ir plėšikas Ned Kelly.

Šiemet kino pasaulis mini vieno žymiausių švedų kino ir teatro režisieriaus, rašytojo Ingmaro Bergmano 100-ąsias gimimo metines. „Bergmanas visai netikėjo kūrėjams būdingais romantizuotais, mistifikuotais dalykais, tokiais kaip įkvėpimas. Jis tikėjo savo darbu, patirtimi, vaizduotės galia ir begaliniu uolumu“, – savo įžvalgomis apie režisierių dalijasi kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

O tradicinėje ilgojoje laidos dalyje apie naujausią parodą sostinės galerijoje „Titanikas“, šiuolaikinės skulptūros  ypatumus, sudėtingą dialogą su publika sėsim ir pakalbėsim su šiuolaikinio meno kūrėju, skulptoriumi, performansų bei instaliacijų autoriumi Danu Aleksa.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 19 d., sekmadienį, 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...