captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo popietė“: bardų dainose svarbiausias yra žodis

Bardais buvo vadinami senovės keltų genčių dainiai. Jie keliaudavo po šalį ir savo dainomis perduodavo bendruomenėms svarbiausias žinias. Kokią žinią bardai mums nori perduoti šiandien? Pokalbis su aktoriumi, dainininku Gediminu Storpirščiu.  
Gediminas Storpirštis. Wikimedia Commons nuotr.
Gediminas Storpirštis. Wikimedia Commons nuotr.

Po Lietuvą mėgstantis keliauti Karolis Žukauskas savo jėgomis padarė tai, ko iki šiol nesiėmė turizmo organizacijos – sukūrė interaktyvų kelionių po Lietuvą žemėlapį Lietuvon.lt
Šiuo metu žemėlapyje – 913 objektų - nuo pilių iki kulinarinio paveldo vietų. Prie kiekvieno objekto yra trumpas aprašymas ir nuotrauka. Kaip sekėsi kurti kelionių žemėlapį ir kokių ypatingų taškų jame galima rasti – pokalbis su Karoliu Žukausku.

Antroje laidos dalyje – susitinkame su aktoriumi ir dainininku Gediminu Storpirščiu. Rugpjūčio 16 – 18 d. Anykščiuose vyksta  bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. Bardų muzika yra ne tik dainuojamoji poezija. Tai ir džiazas, folkdžiazas, kiti muzikos stiliai. Tai yra dainos, kuriose svarbiausias yra žodis, žinia, kurią dainininkas nori papasakoti savo klausytojams. Apie bardų muziką kalbamės su vienu iš festivalio organizatorių Gediminu Storpirščiu.

Ved. Eglė Daugėlaitė ir Jolanta Kryževičienė.

„Radijo popietė“ rugpjūčio 17 d., penktadienį, nuo 14.05 iki 16.00 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LRTRadijopopiete/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...