captcha

Jūsų klausimas priimtas

,,Gimtoji žemė“: Žolinė Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijoje

Rugpjūčio 15-oji – Žolinė dar vadinama Švč. M. Marijos ėmimo į dangų diena. Ši šventė pirmiausia  graži ir prasminga savo turiniu ir esme. Savaip ją praturtina ir Krekenavos parapijos žmonės. Tai pasakytina, kad ir apie vainikų pynimą, kurių papuošti bažnyčiai, bromai apipinti per 100 metrų iš maždaug dviejų dešimčių įvairių žolynų nupina Irma Rudienė su keletu padėjėjų. Žolinės atlaidai Krekenavoje taip pat turtingi vietos kultūros centro renginiais. Šventės dienomis į šį miestelį suplūsta apie 5 tūkst. svečių.
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Šiais metais baigiamas vykdyti Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto inicijuotas europinis projektas  – Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas. Svarbiausias jo tikslas gausinti šių augalų kolekcijas, didinti gamtinio ir kultūrinio paveldo objektų patrauklumą, išsaugojimą ir prieinamumą. Projekte kaip partneriai dalyvauja Latvijos sodininkystės ir daržininkystės mokslininkai, kai kurie muziejai, Lietuvos kaimo turizmo asociacija.

Žolinės dieną paprastai bitininkai vertina kaip padirbėjo bitutės, kokio būta medunešio. Ne be reikalo toks didelis dėmesys šioms darbininkėms, jų darbo vaisiams, ypač medui. Juk jis ir gardus maistas, ir vaistas. Ir jau bemaž tris dešimtmečius sėkmingai bitininkaujantis anykštėnas Albertas Žarskus, pasitaikius progai, visada pridurs, kad bitutės dar ir geros medikės, ir pakvies užsukti į jo sumanytą ir padarytą bičių gydyklą, tiksliau sakant, nediduką geltoną namelį.

Ved. Algirdas Steponavičius.

,,Gimtoji žemė“ rugpjūčio 15 d., trečiadienį, 06.07 val. per  LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...