captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką valstybės šimtmečiui paruošė „Šiaurės vasara“?

„Literatūra yra pajėgi ryškiau atverti ne tik asmeniško, bet ir valstybės gyvenimo reikšmes. Subjektyvūs rašytojų pasakojimai yra svarbūs praeičiai tyrinėti taip pat, kaip archeologija, dokumentika, liudijimai, prisiminimai“, – sako tarptautinio šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ organizatorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.
Org. nuotr.
Org. nuotr.

„Norėjosi įkvėpti jaunus žmones tiesiog daryti, nebūtinai pagal nusistovėjusias taisykles, kai yra projektas ir finansavimas“, – sako savaitgalį Rokiškio rajone Salų dvaro sodyboje vykusios „Kino stovyklos“, kurios tema buvo „Netobulas kinas“, kuratorė Austė Zdančiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pavargome būti žolėmis apžėlusiu, sunkiai atrandamu Europos centru, o čia – dar vienas centras. Aišku viena, kad rinkos botagu mušamiems reklamų kūrėjams vis sunkiau sukurti ką nors kokybiško nežmoniško skubėjimo sąlygomis“, – apie startavusią reklamą „Vilnius – Europos G taškas“ pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Rašytojai, literatūra įvairiais valstybės gyvavimo etapais – kūrimosi, okupacijų, kovos už laisvę, tapimo visaverte Europos bendrijos dalimi, kultūrinio klestėjimo – vaidino svarbų vaidmenį. Dažnai literatūros kūrėjai netiesiogiai įvardydavo, apmąstydavo, išryškindavo valstybinės reikšmės problemas anksčiau, tiksliau ir drąsiau nei politikai, saugantys savo postus, tramdomi konjunktūros, skurdžios valdiškos kalbos ir instinkto išlikti. Pakanka paminėti kelias pavardes: Vincas Kudirka, Bernardas Brazdžionis, Justinas Marcinkevičius, Tomas Venclova, Ričardas Gavelis. Literatūra yra pajėgi ryškiau atverti ne tik asmeniško, bet ir valstybės gyvenimo reikšmes. Subjektyvūs rašytojų pasakojimai yra svarbūs praeičiai tyrinėti taip pat, kaip archeologija, dokumentika, liudijimai, prisiminimai“, – sako tarptautinio šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ organizatorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.  15-osios „Šiaurės vasaros“ tema – „Valstybė: proza ir poezija“. Pokalbis studijoje su Rūta Elijošaityte-Kaikare ir vertėju, literatūros kritiku Laimantu Jonušiu. 

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 14 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...