captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie jautrumą aplinkai ir atmintį

„Natūralu, kad vyksta karai dėl paminklų, kur jų nėra. Natūralu, kad grupės nori įtvirtinti savo istorijos pasakojimą. Tai politikos dalis. Galvojame, kaip atskirti istoriją nuo politikos, bet nėra tokios šalies, bendruomenės, kur tai būtų nesusiję“, – pastebi atminties politiką tyrinėjanti Džordžijos Gvineto koledžo profesorė Dovilė Budrytė.
Re:formatų festivalio akimirka.
Re:formatų festivalio akimirka.

Reformatų skvere Vilniuje ketvirtadienį vyko Re:formatų festivalis. Jo organizatoriai nepritaria savivaldybės planuojamai skvero pertvarkai, ragina stabdyti projektą, esą jam trūksta istorinio, aplinkos jautrumo. Savivaldybės atstovai prižadėjo dvi savaites nepradėti darbų ir laukia konkrečių visuomenės siūlymų. Kas bus su Reformatų skveru?

Rokiškio rajone, Salose, savaitgalį vyksta kino stovykla, kurios šių metų tema „Netobulas kinas“. Stovyklos organizatoriai kviečia pažvelgti į kiną, kuris randasi be didelių biudžetų ir galios struktūrų, į kiną, kuriame laužomos nusistovėjusios taisyklės.  

„Kulminacinė akvariumo dalis – 25 metrų ilgio tunelis. Sunku nupasakoti jausmą, kai esi jūros dugne. Išgaubtas tunelio stiklas sukelia vandens mirguliavimą, nuo kurio gali svaigti galva, kai kam net jūros liga prasideda“, – apie atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų pasakoja Nina Puteikienė.

„Pavargome būti žolėmis apžėlusiu, sunkiai atrandamu Europos centru, o čia – dar vienas centras. Aišku viena, kad rinkos botagu mušamiems reklamų kūrėjams vis sunkiau sukurti ką nors kokybiško nežmoniško skubėjimo sąlygomis“, – apie startavusią reklamą „Vilnius – Europos G taškas“ pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Honkonge cenzūruojama naujausia rašytojo Harukio Murakamio knyga. Amsterdame veikia dailininko Vincento van Gogo vidinį pasaulį atskleidžianti paroda. Po 6 dešimtmečių pirmą kartą išspausdintas rašytojo Ernesto Hemingvėjaus kūrinys. Apie tai – užsienio kultūros naujienos. 

„Reikia pripažinti, kad Lietuvoje egzistuoja šventa istorija. Tai gana pavojinga, nes reikėtų daugiau kalbėti apie nepatogius praeities aspektus. Manyčiau, kad tai išeitų tik į naudą“, – pastebi Džordžijos Gvineto koledžo profesorė Dovilė Budrytė. Su mokslininke sėsim ir pakalbėsim apie atmintį ir kovas dėl jos.
  
Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ rugpjūčio 11 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...