captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kelionės po Lietuvą autobusais išgyvena renesansą

Kodėl veržiamės keliauti į užsienio šalis, dorai nepažindami savo krašto, kas Lietuvoje labiausiai vilioja ar galėtų vilioti vietos turistus? Ar kelionių autobusais maršrutai derinami prie tam tikrų regionuose vykstančių renginių? Kuo patraukia miestai – buvę ar esami Lietuvos kultūros sostinės?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Būna dalykų, kurie yra visai šalia, bet kurių žmonės nepastebi, nežino. Taip  nutiko ir su tarpukario Vilniumi. Norime sugrąžinti tarpukario Vilniaus kultūrą į mūsų sąmonę ir sugriauti kai kuriuos mitus“, –  sako parodos (Ne)matomas Vilnius kuratorė Algė Andriulytė.

Kultūra spaudos puslapiuose.

„Nepaisant to, kad Kaune tarpukariu pastatyta nemažai valstybinių pastatų, tačiau svarbiausių valstybės valdžios institucijų – nei Prezidento, nei parlamento – rūmų nebuvo pastatyta. 1938 metais paskelbtas konkursas, kai galų gale nuspręsta, kad Kaune reikia statyti valstybinių pastatų kompleksą, rodo, jog apsispręsta įsitvirtinti ir Kaunas tampa faktine sostine", – apie neįgyvendintą Valstybės rūmų projektą pasakoja architektūros istorikė Marija Drėmaitė.

Kuo žmonės labiau domisi – istoriniu kultūros paveldu ar naujais, moderniais ir aktyvias pramogas siūlančiais objektais, gastronomija? Kur vis dažniau keliauja autobusais mūsų senjorai? Apie kultūrinių maršrutų autobusais Lietuvoje tendencijas pokalbis studijoje su kelionių organizatorėmis Regina Statulevičiene, Egle Blažaityte, Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto Turizmo fakulteto dekane Teodora Dilkiene, Telšių miesto gide Elena Kakanavičiene, Žemaitės memorialinio muziejaus Bukantėje muziejininke Laimute Arlauskiene ir Ventės rago ornitologinės stoties vedėju Vytautu Jusiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close