captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Izidorius Girčys (1903–1989) fotoaparatu rašė istoriją

„Izidorius Girčys buvo vienas pagrindinių tarpukario spaudos fotografų. Vien žurnaluose, su kuriais jis bendradarbiavo, suradau apie du tūkstančius jo fotografijų. Jis buvo išskirtinė asmenybė tarpukario Kaune, reiškėsi ne tik kaip fotografas praktikas, bet ir kaip fotografijos meno teoretikas“, –  pasakoja menotyrininkas Tomas Ivanauskas.
Fotografas Izidorius Girčys.
Fotografas Izidorius Girčys.

Rugpjūčio mėnesį pajūrį tradiciškai užlieja Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis “Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. 21-ą kartą jį rengiantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šiemet pristato dvi premjeras – Leonardo Bernsteino operetę „Kandidas“ ir Mikio Theodorakio pasaulinio garso baletą „Graikas Zorba“, Mėlynąją vakarienę, įspūdingą Gala koncertą bei tris kamerinės muzikos koncertus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie tris svarbias moteris – amerikietę tapytoją, amerikietę pop kultūros žvaigždę ir lenkę skulptorę.

„Izidorius Girčys buvo vienas pagrindinių tarpukario spaudos fotografų. Vien žurnaluose, su kuriais jis bendradarbiavo, suradau apie du tūkstančius jo fotografijų. Jis reiškėsi ne tik kaip fotografas praktikas, bet ir kaip fotografijos meno teoretikas“, –  pasakoja menotyrininkas Tomas Ivanauskas. Neseniai atrastas ir suskaitmenintas sovietmečio Izidoriaus Girčio fotoarchyvas, kuriame fotoaparatu užfiksuota Anykščių istorija. Pasakojimas apie legendinį fotografą, išskirtinę tarpukario Kauno asmenybę, ir jo palikimo saugojimą bei įprasminimą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close