captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: aukštasis mokslas – reformų įkaitas?

Netyla diskusijos dėl prieš ketverius metus prasidėjusio aukštojo mokslo liberalizavimo. Kokia situacija šiandien? Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria aukštojo mokslo sistema?  Kodėl studentai skundžiasi šalies aukštosiomis mokyklomis?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Netyla diskusijos dėl prieš ketverius metus prasidėjusio aukštojo mokslo liberalizavimo. Kokia situacija šiandien? Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria aukštojo mokslo sistema? Akcentuojame studijų kokybę, tačiau kodėl studentai skundžiasi šalies aukštosiomis mokyklomis?

„Tai buvusi valdžia paruošė biudžetą ir įstatymus taip, kad kultūrai Kultūros ministerija negali skirti nė lito, kol nėra Kultūros tarybos. Nefinansuoti tęstinių, kultūrai gyvybiškai svarbių projektų negalime, bet ir finansuoti negalime, nes to neleidžia įstatymai. Apgailestauju dėl praėjusios kadencijos Seimo ir Vyriausybės sprendimų, kurie įkalino visą kultūros bendruomenę”, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“, „Nemunas“.

„Keliaudamas po pasaulį pastebėjau, kad šiandien architektūroje kiekvienas nori būti savitas, kitoks. Mes irgi neturėtume kopijuoti įvairių srovių srovelių, žurnalų paveikslėlių, o ieškoti vietos dvasios“, – sako jubiliejaus proga knygą „Architektūra, aplinka, atostogos“ pristatantis architektas prof. Vladas Stauskas.

Netyla diskusijos dėl prieš ketverius metus prasidėjusio aukštojo mokslo liberalizavimo. Siekdami išlikti tokiomis sąlygomis, universitetai stengiasi pritraukti kuo daugiau studentų, tuo tarpu naujoji valdžia sako atidžiau kreipsianti dėmesį į studijų programas, kokių profesijų atstovų labiausiai reikia valstybei. Ar taip nebus apribojama aukštųjų mokyklų laisvė? Akcentuojame studijų kokybę, tačiau kodėl studentai skundžiasi šalies aukštosiomis mokyklomis? Apie aktualiausias aukštojo mokslo problemas kalbėsimės su Švietimo ir mokslo ministerijos atstove Birute Miškiniene, Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikiene, Vilniaus universiteto Studijų komiteto pirmininku prof. Alfredu Račkausku ir švietimo specialiste Olga Suprun.

Ved. Raminta Jonykaitė.                                                                                                          

„Ryto allegro“ vasario 8 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...