captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: folklorą išsaugoti užsimojusi grupė „Obelija“

„Anksčiau dainas žmonės išmokdavo iš savo tėvų bei senelių. Tai buvo muzika, kuri juos lydėdavo dirbant, švenčiant, dainos buvo tiesiog apipynusios žmonių gyvenimus ir ilgus amžius lydėjo nuo gimimo iki mirties. Šiandien šios dainos yra nugrimzdusios užmarštin, o paskutiniai jas iš tėvų išmokę žmonės taip pat pamažu nyksta“, – pasakoja grupės „Obelija“ įkūrėja Eglė Česnakavičiūtė.
Grupė „Obelija“.
Grupė „Obelija“.

„Man šis filmas yra apie svajones ir ambicijas jų siekti. Viskas ėjosi geriau, nei tikėjausi, labai laukiu filmo ir pirmą kartą gyvenime jaučiu, kad viskas pavyks gerai“, – sako filmo „Pilis“ režisierė Lina Lužytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ne atpratau kalbėti tarmiškai, bet čia vengiu tą daryti, nes buvau girdėjusi replikų, kad sunku suprasti, ką aš pasakau“, – sako biržietė Viktorija, Vilniuje gyvenanti ketverius metus. Kodėl jauni žmonės vengia kalbėti tarmiškai?

„Anksčiau dainas žmonės išmokdavo iš savo tėvų bei senelių. Tai buvo muzika, kuri juos lydėdavo dirbant, švenčiant, dainos buvo tiesiog apipynusios žmonių gyvenimus ir ilgus amžius lydėjo nuo gimimo iki mirties. Šiandien šios dainos yra nugrimzdusios užmarštin, o paskutiniai jas iš tėvų išmokę žmonės taip pat pamažu nyksta“, – pasakoja grupės „Obelija“ įkūrėja Eglė Česnakavičiūtė. Grupė „Obelija“ gyvuoja jau septynerius metus, o rugsėjo mėnesį ketina išleisti debiutinį albumą. „Obelijos“ merginos, dainuodamos tai, ką išmoko gyvai iš senųjų dainininkų bei archyvinių įrašų, siekia išsaugoti lietuviško dainavimo tradiciją ir keisti tautiečių požiūrį į folklorą. Apie grupės pastangas išsaugoti lietuvišką folklorą – pokalbis studijoje. 

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 8 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close