captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: nuo Šiaulių iki Kinijos su choreografe Rūta Butkus

„Vaikystėje mama labai kantriai visus metus mane įkalbinėjo lankyti liaudies kolektyvą „Želmenėliai“ Šiauliuose, bet aš vis atsisakydavau, o po metų palūžau ir sutikau. Tai apvertė mano gyvenimą. Iki 15 metų niekas nebesugebėjo manęs sulaikyti, kad nešokčiau“, – portalui zmones.lt sako šokėja ir choreografė Rūta Butkus, šiuo metu dėstanti daugiau nei šimtui studentų Kinijos Hangdžou muzikos konservatorijoje.
Choreografe Rūta Butkus.
Choreografe Rūta Butkus.

Dusetų dailės galerijoje Zarasų rajone atidaryta jubiliejinė Šarūno Saukos paroda. Čia eksponuojama dar niekur nerodyta 9 dešimtmečio ir pastarųjų metų tapyba, taip pat objektai, sukurti bendradarbiaujant su skulptorium Aliumi Berdenkovu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tai, kas šiandien yra gyvensena, santykiai, statybos – po kokio šimto metų taps kultūros istorikų nagrinėjamu objektu. Visa tai yra bazė, ant kurios stovi valstybių fiziniai ir ekonominiai antstatai. O televizija perša kultūros kaip nebūtinos pramogos ar laisvalaikio sampratą“, – komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Mama labai kantriai visus metus mane įkalbinėjo lankyti liaudies kolektyvą „Želmenėliai“ Šiauliuose, bet aš vis atsisakydavau, o po metų palūžau ir sutikau. Ir tai apvertė mano gyvenimą. Iki 15 metų niekas nebesugebėjo manęs sulaikyti, kad nešokčiau. Šokau visur ir visada, nes man vis atrodė, kad šoku kažkaip ne taip, kaip noriu, o kaip noriu – nežinojau. Troškau laisvės. Taip į mano gyvenimą atėjo šiuolaikinis šokis. Būdama 27-erių, įstojau į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją studijuoti aktorinio-šiuolaikinio šokio ir tie šokio laisvės tyrinėjimai bei ieškojimai mano gyvenimą lydi iki šiol“, – portalui zmones.lt sako šokėja ir choreografė Rūta Butkus, šiuo metu dėstanti daugiau nei šimtui studentų Kinijos Hangdžou muzikos konservatorijoje. Pokalbis su R. Butkus studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 7 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...