captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos primadona Lilija Šukytė

„E. Caruso laikais operoje buvo dainininkų laikas, su A. Toscanini į operą atėjo dirigento era, o dabar dominuoja režisieriai. Tik kai kurie jų mane stebina blogąja prasme...“ – pastebi garsiausiose pasaulio scenose dainavusi operos solistė Lilija Šukytė, šiuo metu vedanti meistriškumo pamokas Birštono vasaros menų akademijoje.
Operos primadona Lilija Šukytė.
Operos primadona Lilija Šukytė.

Itin kultūriškai, istoriškai jautrioje Vilniaus vietoje – šalia Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios planuojamas statyti viešbučio ir biurų kompleksas kelia daug diskusijų. Šią savaitę pristatytas atnaujintas projektas. Pasak architektų, atsižvelgta į nemažai pastabų, tačiau ir dabartinis variantas sulaukė daug kritikos. Kokia situacija?

Prasideda „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. „Jokiame balete nerasit gyvenimo, tai dažniausiai pasakos. O mano baletas kalba apie žmonių sėkmes ir nesėkmes“, – sako choreografas Lorca Massine Klaipėdoje statantis savo gyvenimo kūrinį – baletą „Graikas Zorba“.

„Lietuva turėjo galvoti apie išlikimą. Jei šalis nebūtų okupuota, turėtume žymiai daugiau mus stebinusių vizionierių ir išradėjų“, – pastebi istorikas Norbertas Černiauskas. Su Lietuvos šimtmečio vizijomis susipažinsime Valstybės pažinimo centre.

„Tai, kas šiandien yra gyvensena, santykiai, statybos – po kokio šimto metų taps kultūros istorikų nagrinėjamu objektu. Visa tai yra bazė, ant kurios stovi valstybių fiziniai ir ekonominiai antstatai. O televizija perša kultūros kaip nebūtinos pramogos ar laisvalaikio sampratą“, – komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis. Kitą savaitę LRT rengia plačią diskusiją, kurioje kalbės apie LRT KULTŪROS kanalą ir jo laidas.

Po „Salomėjos“ premjeros prestižiniame Zalcburgo operos festivalyje sopranas Asmik Grigorian sulaukė tarptautinių kritikų liaupsių. Vokietijos fotografas Tom Hegen fiksuoja žmogaus veiklos pakeistus kraštovaizdžius, o Kinijos menininkas Brother Nut savo kūryba padeda spręsti vandens taršos problemą. Apie tai – užsienio įvykių apžvalgoje.

„Konkurencija operos pasaulyje beprotiška. Kai griuvo geležinė uždanga ir į Vakarų Europą atvyko tiek puikių balsų, palepę austrai ir vokiečiai patyrė šoką, nes ėmė negauti vaidmenų. Tai buvo proga pasitempti. Šiandien puikių balsų daugybė“, –  pasakoja operos primadona Lilija Šukytė, tarptautiniame operos pasaulyje žinoma kaip Lillian Sukis.

Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 4 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama rugpjūčio 5 d. 00.05 val.
http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close