captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: Marsas – (ne)planeta B?

Kol valstybės finansuojamos kosmoso tyrimų agentūros tokios kaip NASA, ar Europos kosmoso agentūra Marse ieško vandens telkinių ir gyvybės pėdsakų, privatūs investuotojai kuria planus, kaip Marse apgyvendinti žmones ir sukurti naują, geresnę visuomenę.

Marso kolonizavimo projektų kūrėjai, tokie kai kultinis verslininkas Elonas Muskas, teigia, jog, jo tikslas yra išsaugoti žmones kaip rūšį. O grėsmių matoma įvairiausių: nuo neužfiksuoto asteroido, sukilusio dirbtinio intelekto, atominio karo ir, žinoma, klimato kaitos.
„Man nepatinka ta komunikacija, kad Marsas yra planeta B“, – sako Vilniaus universiteto Geomokslų instituto doktorantas, klimatologas Justinas Kilpys“, – turime savo planetą Žemę ir pirmiausia spręskime problemas čia, joje. Bet kartu reikia pripažinti, kad vaizduotę Marso kolonizavimo projektai labiau žadina nei kalbos apie klimato kaitos sprendimus, kurie dažnu atveju skamba nuobodžiai“.
Kokia yra Marso kolonizavimo projektų eiga ir tikslai, kaip tai mato visuomenė ir mokslininkai? Apie tai kalbėsimės su klimatologu J. Kilpiu, verslininku, visuomenininku, „Mars One“ misijos patarėjų valdybos nariu Vladu Lašu ir mokslo žurnaliste Goda Raibyte.


„Vienkartinė planeta“ – pirmadienį, rugpjūčio 6 d. 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 4.05 val. ir sekmadieniais 6.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Inga Janiulytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...