captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip neprieiti iki situacijos, kai nekilnojamasis turtas jau iš varžytinių parduodamas?

Marijampolės policija 80-metės rajono gyventojos prašymu atlieka ikiteisminį tyrimą, kurio tikslas – išaiškinti, kas jos vardu sudarė sutartį ir paėmė 35 tūkst. eurų paskolą. Šiuo metu antstolių kontora iš varžytinių jau pardavinėja jos nekilnojamąjį turtą, kadangi ji nemoka paskolos.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras rekomenduoja nenaudoti pavėžėjimo programėlės „Yandex. Taxi“, nes jos poreikiai gauti informaciją iš mobiliojo įrenginio „galimai sudaro sąlygas neteisėtam asmens duomenų rinkimui ir kaupimui, o tai kelia susirūpinimą dėl jų saugumo“.

Ar rinktumėtės viešąjį transportą, jei dažnai autobuso ar troleibuso reikėtų laukti valandą? Viktoras, nuo vaikystės judantis su neįgaliojo vežimėliu, sako, kad būtent dėl šios priežasties prieš keletą metų pradėjo vairuoti savo automobilį. Pabandėme patikrinti, ar situacija nors kiek pasikeitė ir pasivažinėjome Vilniaus viešuoju transportu kartu. Kaip valdomas neįgaliajam pritaikytas automobilis ir kas yra „Socialinis taksi“?

Skaitmeninė humanitarika leidžia elektroninėmis priemonėmis apdoroti paveldą ir senus tekstus, netgi viduramžių rankraščius. Šios srities specialistė italų profesorė Elena Pierazzo prisideda prie Maironio eilėraščių skaitmeninio archyvo kūrimo. Vienas šio projekto įgyvendintojų Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius sako, kad patyrusių specialistų konsultacijos yra itin reikšmingos.

Etnologo Liberto Klimkos pastebėjimai.

Karšta vasara Lietuvoje džiugina tiek ledų pardavėjus, tiek gamintojus. Ir nors dietologai siūlo riboti per dieną suvartojamų ledų porcijų skaičių, panašu, kad lietuviams tai nė motais. Kokius ledus mėgsta lietuviai?

Ved. Alvyda Bajarūnaitė ir Darius Kuodis.      

Liepos 31 d., antradienio, „Ryto garsai“ nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...